Infostart.hu
eur:
362.73
usd:
313.18
bux:
150564.06
2026. augusztus 14. péntek Marcell

Összeszólalkozott Észak-Koreáról Dennis Rodman a CNN műsorvezetőjével

Élő adásban szólalkozott össze Észak-Korea ügyében kedden Dennis Rodman, az NBA amerikai profi kosárliga volt sztárja Chris Cuomóval, a CNN műsorvezetőjével.

Rodman más volt NBA-játékosok és utcai kosarasok társaságában hétfőn érkezett Phenjanba, hogy szerdán "ajándékmérkőzést" játsszon az észak-koreai öregfiúk-válogatott ellen az ország vezetője, Kim Dzsong Un (feltehetően) 31. születésnapja alkalmából.

Dennis Rodman, aki a legismertebb azon amerikaiak közül, akiket Kim közelébe engedtek, különösen akkor jött indulatba, amikor Cuomo azt kérdezte: megpróbálta-e latba vetni befolyását az Észak-Koreában több mint egy éve fogva tartott Kenneth Bae szabadon bocsátásának érdekében.

A jelentések szerint súlyosan beteg amerikai keresztény misszionáriust "államellenes bűncselekmények" miatt tartóztatták le 2012 novemberében, és tavaly májusban 15 évi kényszermunkára ítélték, ám az ellene felhozott konkrét vádak továbbra sem ismeretesek.

"A frászkarikát érdekel engem, hogy ön mi a fészkes fenét gondol" - mondta emelt hangon Rodman, aki élő kapcsolásban nyilatkozott az észak-koreai fővárosból.

"Egy nap ez az ajtó meg fog majd nyílni, amiért ez a 10 fiú itt van" - tette hozzá Rodman.

A Féreg becenéven is emlegetett, 52 éves volt sztár indulatosan, ujjal a kamerába mutogatva visszakérdezett, és arról faggatta Cuomót, van-e fogalma arról, hogy Bae mit csinált Észak-Koreában. Erre azonban ő maga sem válaszolt.

A sportoló "életre szóló barátjának" nevezte Kim Dzsong Unt, és úgy vélekedett, hogy látogatása "nagyszerű ötlet a világ számára".

A körülötte ülő játékosok az interjú során láthatóan egyre kényelmetlenebbül érezték magukat. Charles D. Smith volt NBA-játékos később kijelentette: már megbánta, hogy Phenjanba utazott.

Jay Carney, a Fehér Ház szóvivője hangsúlyozta, hogy Rodman magánúton tartózkodik Észak-Koreában, és kifejezte Washington aggodalmát Kenneth Bae egészségi állapota miatt, és újból amnesztiát sürgetett a számára. Az amerikai külügyminisztérium is leszögezte, hogy semmi köze a kosarasok erősen vitatott vendégjátékához, és ugyanígy tett az NBA is.

Az amerikai kormány korábban többször is elhatárolódott Dennis Rodman "kosárlabda-diplomáciájától". A játékos tavaly február óta negyedik alkalommal jár Phenjanban, ahol többször találkozott a kosárbolondnak mondott Kimmel. Legutóbb decemberben, nem egészen egy héttel az észak-koreai vezető nagybátyjának, Csang Szong Tek tábornoknak a kivégzése után bukkant fel ott, de "barátja" akkor nem fogadta.

Címlapról ajánljuk
Vitézy Dávid: itt a véghajrá az EU-pénzek ügyében, a projektek fele már teljesült
frissülő cikk

Vitézy Dávid: itt a véghajrá az EU-pénzek ügyében, a projektek fele már teljesült

Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter tartja a kormányzati tájékoztatót, mivel Magyar Péter miniszterelnök Pakson van. Mind a 124 mérföldkövet teljesíti Magyarország. Szélerőműves pályázat indul, kijelölték, hova lehet ilyeneket építeni. Elveszi a kormány az MKIF-től az egyik autópálya-szakasz üzemeltetését. Felfüggesztették számos kiemelt beruházás engedélyét.

„Isten kezében vagyunk” – magyar idegenvezető a horvátországi erdőtűz közvetlen közeléből

Az ország történetének legsúlyosabb erdőtüze pusztít Horvátországban. A térségből ezer helyi lakost és turistát menekítettek ki, köztük 58 magyart, 36 ember megsérült, heten életveszélyes állapotban vannak. 45 magyart egy sportcsarnokban helyeztek el. Drámai helyszíni beszámoló.
inforadio
ARÉNA
2026.08.14. péntek, 18:00
Major Róbert
rendőr ezredes, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem RTK Közbiztonsági Tanszékének vezetője
Érik a fordulat a forintban?

Érik a fordulat a forintban?

Az amerikai infláció és termelői infláció egyaránt a várakozások alatt alakult a héten, ami a kamatemelési várakozások kiárazódását indította el. Ez kedvező a feltörekvő piaci devizák, köztük a forint számára, amelynek árfolyama már elkezdett lefelé oldalazni az euróval és a dollárral szemben. Az amerikai kötvényhozamok ugyanakkor továbbra is magasan ragadtak, ami egyelőre gátat szab a dollár érdemi gyengülésének. A piaci figyelem most az európai GDP-adatokra és a fontos amerikai konjunktúramutatókra irányul.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×