Infostart.hu
eur:
362.97
usd:
317.33
bux:
140981.27
2026. július 19. vasárnap Emília

Feladta magát a szökött rab, mert hiányoztak a társai

Feladta magát egy két éve szökésben lévő rab, mert hiányzott neki a börtönbeli társaság.

A rablás miatt elítélt 37 éves bolgár férfi, Vaszil Ivanov 2005-ben szökött meg, de két év után megelégelte a bujkálást, és feladta magát.

"Nem tudtam tovább elviselni. Kilenc évet töltöttem bent, és nem tudtam újra megszokni a börtönön kívüli életet. Hiányoztak a benti barátaim, és szánalmasnak éreztem magam szabad emberként" - mondta a bolgár férfi.

Az őrök már vissza is szállították a férfit a börtönbe, ahol letölti a büntetéséből még hátralévő két évet, de várhatóan további büntetést is kap a szökés miatt.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.07.17. péntek, 18:00
Balogh László
az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője
Tisza-kormány: nagy változások jöhetnek a választási rendszerben, Forsthoffer Ágnes veszi át Sulyok Tamás feladatait

Tisza-kormány: nagy változások jöhetnek a választási rendszerben, Forsthoffer Ágnes veszi át Sulyok Tamás feladatait

Az elmúlt órákban több fontos belpolitikai és gazdaságpolitikai fejlemény is napvilágot látott: Magyar Péter a választójogi korhatár 16 évre csökkentését és a képviselői ciklusok korlátozását javasolja, miközben kiderült, hogy a Fidesz és a KDNP közel 1,7 milliárd forintot költött a 2026-os országgyűlési választásra. Eközben Kármán András pénzügyminiszter magyarázata szerint a parlament elé került átfogó adócsomag az adórendszer egyszerűsítését, az uniós szabályokhoz való igazodást és a befagyasztott uniós források felszabadítását célozza. Megállapodást kötött a MÁV és a Fővárosi Önkormányzat a rákosrendezői munkáslakások ügyében, így a vasúttársaság hozzájárulásával hamarosan megkezdődhetnek a bontási munkálatok a területen. Szombat estére Sulyok Tamás döntése is megszületett a 17. alaptörvény-módosításról és az államfői székből való távozásáról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×