Infostart.hu
eur:
364.87
usd:
320.89
bux:
144176.03
2026. július 23. csütörtök Lenke
Shards of car glass on the asphalt road.
Nyitókép: Berezko/Getty Images

Hatalmas üvegtábla zuhant a Fény utcai gyalogátkelőre – képek

Foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés ügyében nyomoz a rendőrség.

Őrsi Gergely polgármester jelezte, építésfelügyeleti és munkavédelmi eljárást kezdeményeznek az esettel kapcsolatban, illetve foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés ügyében nyomoz a rendőrség – olvasható a II. kerület közösségi oldalán.

Az építési baleset miatt ideiglenesen le kellett zárni a Fény utcát a Retek utca és a Kis Rókus utca között, illetve lezárták a Lövőház utcát is a körút és Fény utca között.

(Címlapképünk illusztráció.)

Címlapról ajánljuk
Jöhet benzináremelés, de ha nagy lesz a baj, a kormány beavatkozik – ígérte Magyar Péter

Jöhet benzináremelés, de ha nagy lesz a baj, a kormány beavatkozik – ígérte Magyar Péter

Magyarországon alacsonyabb ma az üzemanyagok ára a benzinkutakon, mint a környező országokban, és lényegesen alacsonyabb, mint az Orbán-kormány elmúlt négy évében átlagosan voltak – hangsúlyozta a miniszterelnök a kormányzati tájékoztatón. Magyar Péter hozzátette: több tényező miatt emelkedik a nagykereskedelmi ár, és sokáig nem lesz tartható, hogy a kutakon ne legyen áremelkedés, de ha kell, a gazdasági miniszter beavatkozik majd.
inforadio
ARÉNA
2026.07.23. csütörtök, 18:00
Szécsényi Gábor
Az Autó főszerkesztője
Ugrik az olajár, a választások óta nem látott mélyponton a forint

Ugrik az olajár, a választások óta nem látott mélyponton a forint

A közel-keleti háború eszkalálódása miatt nyomás alatt van a forint: a magyar deviza árfolyama szerdán több nagyobb kilengést is produkált, eközben pedig kéthavi mélypontjára is gyengült. A dollár erősödött az euróval szemben csütörtökön, és az olajárak már 100 dollár környékén járnak, ami csökkentheti a globális kockázatvállalási kedvet és nyomás alatt tarthatja a magyar eszközöket. A forint így a délutáni órákra a választások óta nem látott szintre gyengült a dollárral szemben. Mindeközben a japán jen egy negyven éve nem látott mélyponton stagnált, és egyelőre a fordulat legkisebb jele sem mutatkozik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×