Infostart.hu
eur:
359.48
usd:
309.1
bux:
131460.2
2026. május 20. szerda Bernát, Felícia
Nyitókép: Orbán Viktor/Facebook

Orbán Viktor ismét üzent a Harcosok Klubja tagjainak: "aki hallgat, cinkos"

Két ügyben üzent "harcostársainak" a Fidesz elnöke: az uniós költségvetés és Sebestyén József tragédiája kapcsán.

Újabb üzenetet fogalmazott meg a Harcosok Klubja tagjai felé Orbán Viktor miniszterelnök, a klub vezetője.

Az Index összefoglalója szerint a kormányfő az EU elkészült, de egyelőre el nem fogadott költségvetését bírálta - ígérete szerint azt soha nem fogja megszavazni -, és újra szólt a besorozása után elhunyt Sebestyén József ukrán-magar kettős állampolgár ügyéről is, akinek tragédiája mentén Brüsszel Ukrajna cinkosává válik.

Orbán Viktor szerint a költségvetés tönkreteszi a magyar gazdákat, zsarolhatóvá teszi Magyarországot, hisz hazánk csak akkor kapna uniós pénzt, ha Magyarország behódolna a háborúpárti, genderpárti és ukránpárti Brüsszelnek.

"Jó lesz, ha Brüsszelben is megtanulják: a magyar válasz a soha" - írta a miniszterelnök.

Szerinte "tiszás úrigyerekek sértegetik a vidéki, korán kelő és munkából élő magyarokat", nekik válaszolhatnak a választók 2026-ban.

A magyar-ukrán besorozott Sebestyén József haláláról azt mondta, Brüsszel még mindig hallgat az agyonveréssel kapcsolatban, ám aki hallgat, cinkossá válik.

Ismét követelte, a szerinte érintett ukrán katonai vezetőket szankcionálja az EU.

A kormányfő szerint még 269 nap van a választásokig.

Címlapról ajánljuk
Miniszterelnöki időkorlát, kekvák – itt a Tisza-párt első Alaptörvény-módosító javaslata

Miniszterelnöki időkorlát, kekvák – itt a Tisza-párt első Alaptörvény-módosító javaslata

Benyújtotta az első Alaptörvény-módosítási javaslatát a Tisza Párt. A javaslat korlátozná a miniszterelnöki megbízatás hosszát. Emellett „lépéseket tesz” a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetése felé, és azt is rögzíti, hogy a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítvány (kekva) vagyona nemzeti vagyon.

A dalok élni akarnak – Presser Gábor az Arénában

Presser Gábor dalszerző, előadóművész 2027. január 8–17. között nagyszabású „Presser-Sorozat” koncertsorozatot ad a Budapest Kongresszusi Központban. A több mint 700 dalt számláló életműből merítve 3 különböző tematikájú előadást mutat be. Ennek kapcsán a beszélt arról, hogyan lettek múzsák azok az énekesnők, akiknek dalt írt, milyen volt velük együtt dolgozni, miért szeret zongorakísérő lenni, hogyan jutottak el oda, hogy nincs tovább LGT, milyen élete lehet a daloknak, illetve hogy áll a Munkakönyvvel.
inforadio
ARÉNA
2026.05.21. csütörtök, 18:00
Bán Teodóra
a Margitszigeti Szabadtéri Színház ügyvezető igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×