Infostart.hu
eur:
358.57
usd:
313.31
bux:
0
2026. július 9. csütörtök Lukrécia
Magyar Légimentő Nonprofit Kft.
Nyitókép: Magyar Légimentő Nonprofit Kft.

A zamárdi strandon élesztettek újjá egy férfit

Somogyban eddig már 160 esetben volt szükség mentőhelikopteres segítségre. Legutóbb a Balatonnál mentették meg egy férfi életét a Magyar Légimentő Nonprofit Kft. szakemberei.

Idén három állomásról, a szekszárdi, a balatonfüredi és 2023 év végén átadott marcali légimentő bázisról indulnak a mentőhelikopterek Somogyba és a Balaton térségébe - mondta a Sonline megkeresésére a Magyar Légimentő Nonprofit Kft. orvos igazgatója. Gebei Róbert szerint a három bázis kiváló elérést, megfelelő kapacitást biztosít a nyári kiemelt időszakban is a Balaton környékén a balesetek ellátásához.

A riasztások az Országos Mentőszolgálat illetékes vármegyei mentésirányításán keresztül érkeznek a légimentő koordinátorhoz, aki a legközelebbi elérhető helikoptert riasztja a helyszínre. Az első félévben országszerte 1800 riasztás érkezett, amelyből 160 Somogy vármegyében történt.

Idén is láttak el vízben alámerült beteget. Az orvos igazgató ismertetése szerint pár napja egy zamárdi strandon sikeres újraélesztést végeztek a helyszíni ellátó társszervekkel közösen. "Számos közlekedési-, háztartási- valamint ipari baleseti sérültet kell ellátni, ezentúl belgyógyászati okból bekövetkező sürgősségi állapotok kezelése is a mindennapok része, az esetek 10 százalékában, gyermekek is megtalálhatók" – nyilatkozta a lapnak Gebei Róbert.

Címlapról ajánljuk
Összegzés: a NATO-csúcs végére Donald Trump érezhetően megenyhült Európa iránt

Összegzés: a NATO-csúcs végére Donald Trump érezhetően megenyhült Európa iránt

A konkrétumok mellett Donald Trump érzelmi hullámzása volt a csütörtök este véget ért NATO-csúcs meghatározó eleme. Az amerikai elnök úgy érkezett, hogy „elégedetlenségét” hangoztatta, de a végén már nyugati összefogásról és „szeretettel teli légkörről” beszélt.

Kármán András: kész a költségvetési leltár – a 14. havi nyugdíjról és az anyák adómentességéről is szó van

Az új hiánycélt augusztus végén határozzák meg, és átfogó törvénymódosítást nyújtanak be a 2026-os évről – mondta Kármán András pénzügyminiszter. A tárca közleménye már a 2027-es költségvetés tervezéséről is beszél, és belekalkulálják a 14. havi nyugdíj következő fázisát és az édesanyák adómentességének korábbi terveit is.
Éles kritikát fogalmazott meg Sulyok Tamás: szerinte veszélyes precedenst teremthet a kormány új terve

Éles kritikát fogalmazott meg Sulyok Tamás: szerinte veszélyes precedenst teremthet a kormány új terve

Sulyok Tamás köztársasági elnök élesen bírálja az Alaptörvény tervezett tizenhetedik módosítását, amely többek között közvetlenül megszüntetné hivatali megbízatását. Az államfő szerint a javaslat személyre szabott, politikai indíttatású eltávolítás, amely sérti a jogállamiságot, a demokráciát és a hatalommegosztás elvét. Sulyok figyelmeztetett, hogy a lépés veszélyes precedenst teremthet bármely független közjogi intézmény vezetőjének elmozdítására, és a hatalomkoncentráció irányába mutat. A helyzet rendezéséhez a Velencei Bizottság bevonását és az európai alkotmányos elvek tiszteletben tartását sürgette.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×