Infostart.hu
eur:
354.31
usd:
310.63
bux:
137874.65
2026. június 23. kedd Zoltán
Back view of female college student raising her hand to answer the question on a class at lecture hall.
Nyitókép: skynesher/Getty Images

Megjelent az új Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság névsora

Május 1-től érvényes az új kinevezés, akkor is, ha az előző testület még májusban is aktív volt.

A Magyar Közlöny csütörtök esti számában megjelent a miniszterelnök határozata, amellyel kinevezte az új Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság vezetőjét és 19 tagját - írja a hvg.hu. A kinevezés a hallgatók és a doktoranduszok képviselőjét leszámítva 9 évre szól.

A bizottság elnöke Szilágyi János Ede, a Miskolci Egyetem Közép-európai Akadémiájának stratégiai igazgatója lett. A tagok közt egyaránt szerepelnek állami, alapítványi és egyházi egyetemek oktatói, továbbá Buday László, az egykori akadémiai intézeteket összefogó HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat főigazgatója és Sándor Lénárd Gergely, a Mathias Corvinus Collegium Jogi Iskolájának vezetője.

A határozat szerint a kinevezés május 1-től szól, ám a MAB honlapján található információk alapján az előző testület májusban még többször ülésezett, például lezárta a Milton Friedman Egyetem intézményakkreditációs eljárását. Ez utóbbit még az eddigi elnök, Csépe Valéria akadémikus írta alá, aki az új bizottságba tagként se került be.

Ugyan az új miniszterelnöki határozat nem intézkedik határnap megjelölésével az eddigi tagok felmentéséről, de érdekes jogi kérdés lehet, hogy érvényesek-e az eddigi Akkreditációs Bizottság május 1. óta hozott határozatai.

A Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság mond véleményt egyebek közt egyetemekről és új szakokról, professzori kinevezésekről. Véleménye szakmailag meghatározó, de nem kötelező érvényű, az Eduline például 2023-ban és 2024-ben összesen tíz olyan szakot talált, amelyeket a MAB nem hagyott jóvá, mégis meghirdették őket.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter a parlamentben: hazánk újra elrabolt nyugat lett

Magyar Péter a parlamentben: hazánk újra elrabolt nyugat lett

A kormányfő a gödöllői V4-ülés előtt az Országgyűlésben a régiós együttműködést választotta napirend előtti felszólalása témájául. Kijelentette: Magyar Péter: Közép-Európa jelen van, erős, és készen áll arra, hogy saját jövőjét alakítsa.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
Tisza-kormány: Magyar Péter nagy tervvel állt elő, délután jön a V4-csúcs Gödöllőn

Tisza-kormány: Magyar Péter nagy tervvel állt elő, délután jön a V4-csúcs Gödöllőn

Kedden Gödöllőn, a Grassalkovich-kastélyban rendezi meg Magyar Péter miniszterelnök a Visegrádi Négyek újraindított csúcstalálkozóját, ahol a lengyel, a cseh és a szlovák kormányfőt fogadja. A bejelentett ülésezési rend szerint folytatódik az Országgyűlés plenáris ülése is, amelynek napirendjén szerepelhet a referencia-kamatstop, a politikai hirdetések szabályozása és a közmédiára vonatkozó szabályok módosítása. A háttérben ott a hétfőn meghirdetett Tisztítótűz-művelet: társadalmi egyeztetésen a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló tervezet, és a 17. alaptörvény-módosítás is. Percről percre tudósítunk a fejleményekről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×