Infostart.hu
eur:
386.01
usd:
332.08
bux:
121473.68
2026. január 19. hétfő Márió, Sára
Nyitókép: Sztaniszlav Horvath/U.S. Embassy/ Facebook

Szorosabbra fűzi védelmi kapcsolatait Magyarország és az Egyesült Államok

Új munkacsoport dolgozik rajta.

Az Egyesült Államok és Magyarország magas szintű védelmi munkacsoportot hozott létre, amely a kétoldalú védelmi együttműködés és párbeszéd megerősítése érdekében a NATO-szövetségesekként régóta fennálló partnerségünkre épít - írta Facebook-oldalán az amerikai nagykövetség.

A folytatott megbeszélései során

A bejegyzés szerint az Egyesült Államok Európa- és NATO-védelempolitikáért felelős helyettes államtitkára, David Baker Szalay-Bobrovniczky Kristóf miniszterrel és más magas rangú magyar tisztviselőkkel egyeztetett, és

kifejezte az Egyesült Államok azon szándékát, hogy szorosabb védelmi együttműködést folytasson magyar szövetségesekkel.

A poszthoz mellékelt képek tanúsága szerint a találkozó Budapesten volt.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Grönland miatt fenyegetőzik Trump, nagy reakciók a tőzsdéken

Grönland miatt fenyegetőzik Trump, nagy reakciók a tőzsdéken

Jelentős esésekkel indul a nap az európai tőzsdéken, miután hétvégén Donald Trump vámokkal fenyegette meg azokat az európai országokat, amelyek az útjába állnak Grönland megszerzésében. A német és a francia tőzsde 1 százalék feletti csökkenéssel nyitott és az ázsiai részvénypiacokon is többségében eséseket látni, itt egy kínai GDP-adat is mozgatta a hangulatot. A kockázatkerülés érződik a nyersanyagpiacokon és a kriptovalutáknál is, az arany és az ezüst új csúcsra ment, a bitcoin és az ether viszont jelentősebb esést mutat. Az amerikai tőzsdéken ma nincs kereskedés Martin Luther King napja miatt, így innen nem érkezik ma iránymutatás. A héten a viág szeme Davoson van, ma kezdődik a Világgazdasági Fórum.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×