Infostart.hu
eur:
383.56
usd:
327.28
bux:
0
2026. január 2. péntek Ábel
Nyitókép: Vitézy Dávid / Facebook

Könyörtelen döntés jó néhány pesti autósnak, fellélegzés a fél belvárosnak

Nincs többé elakadó troli a Dohány utcában, egy évek óta fennálló problémát erővel megold Erzsébetváros - a BKK javaslatára. Igen sok parkolóhely megszűnik, de legalább lehet majd közlekedni.

A közösségi médiában nap nap után hallani a kisebb pesti utcákban elakadó trolik okozta közlekedési nehézségekről, sokszor egy-egy, parkoláskor kilógó autó órákra megbénítja Erzsébetváros közlekedését, mivel a megakadó trolik "csapdába ejtik" a mögöttes forgalmat.

A probléma hosszú évek óta fennáll, most azonban a városrész polgármestere, Niedermüller Péter a Facebookon bejelentette a megoldást, amelyet a BKK javaslatára öntenek szabály formájába: a Dohány utcai, haladás szerinti jobb oldalon a parkolóhelyek megszűnnek, helyükre kerékpársáv "lép", így a jövőben semmi sem akadályozhatja a közösségi közlekedést, megszűnnek a torlódások az utcában és a városrészben.

A forgalomtechnikai tervek elkészültek, a húsvéti hosszú hétvégén be is vezetik a változásokat.

"Erzsébetváros Önkormányzatának számos észrevétele és javaslata volt az eredeti tervvel kapcsolatban, köztük a kieső kizárólagos lakossági parkolóhelyek pótlására, illetve az utca zöldítésére, ezeket a főváros elfogadta" - folytatódik a városvezető posztja.

Az ügyben április 14-én, hétfőn a Dohány utca 22.-24. szám alatti idősklubban lakossági fórumot is tartanak, ahol a részletekkel lehet megismerkedni (bejárat a Síp utca felől).

Címlapról ajánljuk
Tisztán, feketén vagy szűrve? – nem mindegy, hogyan isszuk a kávét

Tisztán, feketén vagy szűrve? – nem mindegy, hogyan isszuk a kávét

Aki rendszeresen kávézik és még tovább szeretné fokozni annak jótékony hatásait, az inkább világosabb pörkölésű kávét igyon, mert így érvényesülnek leginkább a benne található egészséges növényi vegyületek – mondta az InfoRádióban Szabó Adrienn. A Semmelweis Egyetem dietetikusa arról is beszélt, hogy érdemes odafigyelni a mértékletességre, továbbá arra is, mennyi és milyen cukrot, tejet vagy egyéb, adalékanyagokkal teli tejhelyettesítőt teszünk a kávéba.

Megrázó felvétel a svájci tűzről: egy fiatal ruhával csapkodva próbálja eloltani a lángokat

Ötnapos gyászt hirdettek Svájcban a legkevesebb 40 halálos áldozatot követelő tűzvész miatt. Az áldozatok száma akár drasztikusan is nőhet, mintegy száz sérült állapota kritikus.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×