Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 20. szombat Teofil
2-es metró Örs vezér tere
Nyitókép: BKK

Felbukkant egy fotó a 2-es metró vonalán kialakult tűzről

Az Örs vezér tere és a Puskás Ferenc Stadion között továbbra is pótlóbuszokkal lehet utazni az M2-es metró vonalán.

Kedden 18.16-kor áramellátási hiba keletkezett az M2-es metró vonalán, ami miatt az Örs vezér tere és a Puskás Ferenc Stadion között azóta sem közlekednek a szerelvények, pótlóbuszokkal viszik az utasokat (a BKK emellett a 80-as trolibusz igénybevételét is ajánlja a környéken közlekedőknek).

Egyelőre annyit tudni, hogy egy áramellátási megszakító hibásodhatott meg a vonalon, ami zárlatot okozott, és a biztosítóberendezés kábelei is megsérültek, ezeket cserélni kellett. A BKV szakemberei jelenleg is dolgoznak a hiba elhárításán.

A Metróért Egyesület Facebook-oldalán megjelent egy fotó, amely megerősíti a korábbi lapértesüléseket, miszerint kisebb tűz is keletkezett az elektromos zárlat miatt.

Az áramszünet miatt az egyik szerelvény épp a Pillangó utca és az Örs vezér tere állomás között, a nyílt pályán állt le, ezért az ilyenkor szokásos biztonsági előírások szerint az utasokat kivezették a nyílt pályáról a Pillangó utcai megálló vészkijáratán keresztül. Személyi sérülés nem történt.

Címlapról ajánljuk
Az amerikai intézkedés, ami átszabta a világgazdaságot

Az amerikai intézkedés, ami átszabta a világgazdaságot

Egy kansasi gabonasiló árnyékában kezdődik a történet, ami a teljes világgazdaság térképét újrarajzolta. A Trump-korszak vámjai nem epizódnak bizonyultak, hanem tartós fordulatnak. A kérdés ma már nem az, hogy kivezetik-e, hanem az, hogy milyen világrendet eredményez. Jelen írás három forgatókönyvet vázol fel.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
Olajfúrótornyot találtak el az ukrán drónok, ma folytatódnak a béketárgyalások - Háborús híreink szombaton

Olajfúrótornyot találtak el az ukrán drónok, ma folytatódnak a béketárgyalások - Háborús híreink szombaton

Folytatódnak a háború lezárását célzó tárgyalások: Vlagyimir Putyin orosz elnök különmegbízottja, Kirill Dmitrijev szombaton Miamiban találkozik Donald Trump amerikai elnök küldöttével, Steve Witkoffal, valamint Trump vejével, Jared Kushnerrel- - írta a Reuters. Orosz ballisztikus rakéták csapást mértek Odessza Pivdennij kikötőjére, legalább hét ember meghalt, tizenöt megsebesült. Ukrajna arról számolt be, hogy a drónjaik találatot értek a Lukoil tulajdonában lévő Filanovszkij olajfúrótornyon, valamint egy katonai járőrhajón a Kaszpi-tengeren.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×