Infostart.hu
eur:
382.4
usd:
327.85
bux:
0
2025. december 5. péntek Vilma
Nyitókép: Pixabay

Fény derülhetett a nagykőrösi tömeges rosszullét okára

A közétkeztető követett el jogsértést a kormányhivatal vizsgálata szerint, a mulasztás miatt több mint 800 ember betegedett meg.

A Pest megyei kormányhivatal vizsgálata szerint a "közétkeztető" mulasztása miatt betegedtek meg márciusban több százan Nagykőrösön - írja a hvg.hu.

Az első híradások több mint 600 rosszullétről számoltak be, de végül összesen 867 ember betegedett meg, köztük 600 gyermek. Utóbbiak közül öten kórházba is kerültek kiszáradás miatt, de pár nap múlva hazaengedték őket.

A kormányhivatal nem nevesítette a közétkeztetőt, de a város korábban az Eatrend Kft.-vel kötött szerződést. A lap a márciusi rosszullétek után megkereste a céget, amely a kérdésekre adott reakciót azzal kezdte, hogy "az ország több pontján is terjedő vírusfertőzés tapasztalható, amely elérte Nagykőrös városát is". A vállalat hangsúlyozta, hogy minden esetben nagy hangsúlyt fektet a higiéniai előírások betartására, élelmiszer-biztonsági szabályokra. Hozzátették: "a Nébih Mikrobiológiai Nemzeti Referencia Laboratóriuma által bevizsgált ételmintáink eredményei az adott napokra minden komponens tekintetében negatívak".

A Nébih tájékoztatása szerint a cég saját költségén csak négy mikrobát vizsgáltatott be (és ezek valóban negatívak lettek), de a hatóságok ennél több komponenst is ellenőriznek. A mintákat pedig célzottan élelmiszer eredetű megbetegedés gyanújával vizsgálták. A Nébih tájékoztatása szerint az elemzést nehezítette, hogy "a vizsgált minták nagyfokú általános szennyezettséget" mutattak.

A kormányhivatal jogszabálysértést állapított meg, azonban a következmények megállapítása még folyamatban van, vagyis nem tudni, hogy pontosan kik és milyen mértékben számíthatnak büntetésre.

A hatóságok a rosszullétek után az érintett intézményekben megtették a szükséges lépéseket, többek között fertőtlenítő nagytakarítást rendeltek el, ami a konyhaüzemekre is kiterjedt.

A cég vezetője a lapnak annyit mondott mindezzel kapcsolatban, hogy egyelőre nem kaptak semmilyen végzést, így ennek megfelelően nyilatkozatot sem kívánt tenni.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta, a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját. Nem vagyunk még kint a vízből, de egy kevésbé feszült és kockázatos időszak előtt állhatunk. Ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
Így jut 20 évig fix áron zöldenergiához az ország egyik legnagyobb iparvállalata

Így jut 20 évig fix áron zöldenergiához az ország egyik legnagyobb iparvállalata

A Bosch csoport két magyarországi telephelyén is on-site naperőművet épít az E.ON, és 20 éves, hosszútávú energiavásárlási szerződés (PPA) keretében látja el a vállalatot zöldenergiával. A konstrukciónak számos előnye van az ellátásbiztonság, a kiszámítható költségek és a dekarbonizációs célok szempontjából egyaránt. Arról, hogy miért éri meg valójában ezt a megoldást választani, hogyan érdemes belefogni, és milyen szempontokat érdemes mérlegelni a döntés során, a Portfolio Tóth Zoltánt, az E.ON EIS (Energy Infrastructure Solutions) megoldásértékesítési osztályvezetőjét kérdezte.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×