Infostart.hu
eur:
351.97
usd:
304.29
bux:
135724.68
2026. június 14. vasárnap Vazul
Silhouette of a hand putting a vote into the voting box on pale yellow background. Illustration of the concept of legislative election
Nyitókép: Dragon Claws/Getty Images

Ismét egy fura választást tartanak ma Magyarországon, Fidesz kontra helyi szervezet

Mosonmagyaróváron és két másik településen is időközi választást tartanak. Tiszakécskén és Tiszafüreden valószínű a Fidesz-siker, de a határmenti városban érdekes helyzet állt elő.

2024 nyarán a Mosonmagyaróváron patthelyzet alakult ki a választáson. Történt ugyanis, hogy az akkori ellenzéki jelölt, ma már polgármester, nemcsak a választókerületét, hanem a polgármester-választást is megnyerte. Mivel a jogértelmezés szerint a testületben csak egy szavazat lehet Szabó Miklósnak, ezért folyton "döntetlen" alakult ki a szavazáskor.

Ezt próbálta meg a város első embere feloldani azzal, hogy lemondott egyéni mandátumáról és ezért választást kellett kiírni a körzetre.

Az őt támogató egyesület természetesen indul, és ha nyernek, akkor a Fidesz kisebbségbe kerülhet.

A valasztas.hu adatai szerint öten indulnak, de reális esélye a mandátumra Vida Zsuzsannának (Mosonmagyaróvári Kerekasztal) és Nagy Andrásnak (Fidesz ) van.

Hasonló volt a helyzet Pápán is, arról a voksolásról is részletesen beszámoltunk.

Címlapról ajánljuk
Bizonyos csomagok igencsak drágák lesznek az új vámszabályok miatt – ezek a legfontosabb tudnivalók

Bizonyos csomagok igencsak drágák lesznek az új vámszabályok miatt – ezek a legfontosabb tudnivalók

Az új szabály szerint a 3 eurós vámot nem csomagonként, hanem az egy csomagban található termékkategóriák után kell megfizetni, a termékkategóriákat pedig a vámtarifaszámok határozzák meg. Linczmayer Szilvia, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal kommunikációs vezetője az InfoRádióban azt mondta, az új intézkedés védi az EU-tagállamok fogyasztóit, továbbá sokkal tisztességesebb versenyfeltételeket teremt az uniós és a harmadik országbéli kereskedők között.
inforadio
ARÉNA
2026.06.15. hétfő, 18:00
Virág Andrea a Republikon Intézet stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×