Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 6. szombat Miklós
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök (b) és Vlagyimir Putyin orosz elnök tárgyal Moszkvában 2024. július 5-én.
Nyitókép: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher

Vlagyimir Putyin és Orbán Viktor hosszú telefonon van túl

Szerda reggel került sor a hívásra.

Orbán Viktor miniszterelnök szerda délben arról posztolt a Facebookon, hogy reggel egy órán át telefonon beszélt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel.

A közlésből nem derül ki, hogy melyik volt a hívó fél, és az sem, hogy miről egyeztettek.

"A háború legveszélyesebb heteit éljük. Minden rendelkezésünkre álló diplomáciai eszközt bevetünk a tűzszünet és a béke előmozdítása érdekében" - áll még a rövid bejegyzésben.

A Portfolio azonban a Kreml közlésére hivatkozva azt írja, Orbán Viktor kezdeményezte a hívást, és azt is, hogy a két vezető egyebek mellett az energiaszektorban megvalósuló „kölcsönösen előnyös projektek további támogatásáról” egyeztetett.

A Kreml összefoglalója szerint „alapos eszmecsere zajlott” az ukrán kérdésekről.

„Orbán Viktor érdeklődését fejezte ki a válság politikai és diplomáciai megoldásának közös keresése iránt, figyelembe véve számos nyugati vezetővel fennálló kapcsolatait”

– írták.

A közlemény szerint Vlagyimir Putyin értékelte a háborúval kapcsolatos helyzetet, és szerinte „a kijevi rezsim romboló irányvonala” továbbra is kizárja a konfliktus békés megoldásának lehetőségét.

A minapi szíriai fejlemények és a közel-keleti régió feszült helyzete is szóba került a telefonos egyeztetésen – zárul a tájékoztatás.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 5. 21:40
×
×
×
×