Infostart.hu
eur:
388.03
usd:
329.53
bux:
0
2025. december 28. vasárnap Kamilla
A nemzeti konzultáció kérdőíveit kézbesíti egy postás egy budapesti társasházban 2024. október 28-án. A Magyarország meg tudja csinálni címet viselő konzultáción a kormány tizenegy kérdésben kéri ki az emberek véleményét.
Nyitókép: MTI/Kocsis Zoltán

Bejelentést tett a kormány a nemzeti konzultációról

Országszerte befejeződött pénteken a nemzeti konzultációs kérdőívek kézbesítése. Eddig már több mint 700 ezren mondtak véleményt – közölte Hidvéghi Balázs a Facebookon.

A Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára a közösségi oldalára feltöltött videóban hangsúlyozta: a válaszok fontosak, és befolyásolják a kormányzatot, illetve a parlamentet a következő évii költségvetésről és az új gazdaságpolitikáról szóló döntésekben.

Hidvéghi Balázs azt kérte, hogy aki még nem tette meg, töltse ki és küldje vissza a nemzeti konzultációs kérdőívet. Ezt papír alapon és online is meg lehet tenni – jegyezte meg.

Kitért arra is, hogy a már beérkezett válaszok feldolgozását megkezdték, és hamarosan tájékoztatást fognak adni azokról.

Magyarország meg tudja csinálni a gazdasági növekedést, és ebből egy sor, az emberek életét javító intézkedést tudunk hozni” – jelentette ki a politikus. Hozzátette: "ha közösen döntünk, erősebbek leszünk."

Címlapról ajánljuk
Túlélte az első vihart az örökös válságország

Túlélte az első vihart az örökös válságország

Argentína 2025-ben átfogó gazdaságpolitikai irányváltást hajtott végre: Javier Milei elnök a korábbi államközpontú modellről egy piacalapú rendszerre helyezte át a gazdaság intézményeit. Az intézkedésekkel az elnök a fiskális fegyelem megteremtését, a tartósan magas infláció letörését és a tőke- és árfolyamkorlátok fokozatos feloldását célozta. Ahogy egy ilyen mértékű reform esetén az várható volt, az évet nagy sikerek és kudarcok váltakozása jellemezte, a viszonylagos stabilitást pedig csak az Egyesült Államok politikai és pénzügyi támogatása és Milei október végi választási győzelme hozta el.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×