Infostart.hu
eur:
358.06
usd:
305.62
bux:
131071.24
2026. május 14. csütörtök Bonifác
A 37. SPAR Budapest Maraton Fesztivál maratoni távjának résztvevői a budai alsó rakparton 2022. október 9-én.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Feje tetejére áll Budapest közlekedése – már péntektől

A 39. SPAR Budapest Maraton futóverseny miatt forgalomkorlátozások lesznek szombaton a budai alsó és felső rakpartok környékén, valamint a Lánchídon, vasárnap délelőtt és kora délután pedig a Duna mentén a Rákóczi híd és az Árpád híd között.

A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) tájékoztatása szerint pénteken 9 órától vasárnapig lezárják a XI. kerületi Pázmány Péter sétányt. A futóversenyek idején, szombaton és vasárnap jellemzően 9 és 16 óra között további számos utat, teret és hidat fognak lezárni.

Korlátozzák a forgalmat egyebek mellett a Bem rakparton, a Budai alsó rakparton, a Műegyetem rakparton és a Pesti alsó rakpart egy-egy szakaszán, emellett a Clark Ádám téren, a Fővám téren, a Szent Gellért téren, valamint azok környékén. A korlátozások részletes listája megtalálható a BKK oldalán – írták.

A verseny miatt péntektől vasárnapig megváltozik a közösségi közlekedés több járatának útvonala is, a BKK ezekről ugyancsak részletes tájékoztatást ad a honlapján. A Pázmány Péter sétányon szombaton és vasárnap 7.00 és 15.30 között nyitva tart a BKK mobil ügyfélpontja is, ahol lehetőség lesz a közösségi közlekedési jegyek és bérletek megvásárlására, illetve információk kérésére.

Pénteken a Puskás Arénánál is közlekedési változásokra kell számítani, erről itt írtunk.

Címlapról ajánljuk
Elemzők: meg tud-e újulni Orbán Viktor és a Fidesz, és meg tudja-e érteni a fiatalokat?

Elemzők: meg tud-e újulni Orbán Viktor és a Fidesz, és meg tudja-e érteni a fiatalokat?

Orbán Viktor utolsó kormányfői interjúját Dopemannek adta. Arról, hogy itt megtörtént-e a szembenézés a vereség okaival, illetve képes-e a pártelnök a megújulásra és saját politikai közösségének megújítására, az InfoRádió Aréna című műsorában beszélgetett Lakatos Júlia, a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója és Kiszelly Zoltán, a Századvég politikai elemzési igazgatója.

Az alkotmányozástól a kormányrendeletekig – itt vannak az első kormányszóvivői tájékoztató bejelentései

Magyar Péter tett bejelentéseket és válaszolt újságírók kérdéseire a Tisza-kormány első ülésének szünetében tartott sajtótájékoztatón Ópusztaszeren.
inforadio
ARÉNA
2026.05.14. csütörtök, 18:00
Kuzmányi István
diakónus, a Magyar Kurír és az Új Ember főszerkesztője
Fontos adat jött Amerikából - Vegyesen teljesítettek a tőzsdék

Fontos adat jött Amerikából - Vegyesen teljesítettek a tőzsdék

Mérsékelt optimizmus látszott ma kezdetben a piacokon, az ázsiai tőzsdék többnyire emelkedtek reggel és az európai indexek is erősödéssel kezdték a napot. Napközben azonban mérséklődtek a pluszok. Az amerikai tőzsdék vegyesen teljesítettek. Az iráni helyzet mellett a befektetők figyelme Donald Trump és Hszi Csin-ping kínai elnök talákozójára irányult, emellett délután érkezett egy amerikai adat, ami az inflációs nyomás erősödésére utalt. A budapesti tőzsdén a Magyar Telekom részvényeit volt érdemes figyelni, a társaság ugyanis tegnap, piaczárás után tette közzé első negyedéves számait és bejelentette, hogy júliustól visszavezeti az inflációkövető díjkorrekciót.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×