Infostart.hu
eur:
353.42
usd:
309.02
bux:
143072.29
2026. július 4. szombat Ulrik
Nyitókép: VMSZ - Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata és ÖTE

Különleges jármű jelent meg a Balatonon, lehet ámulni rajta - videó

Eddig nem volt olyan gyors és hathatós mentőeszköz a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata flottájában, amellyel jégen és mocsárban is menteni tudnak.

Sok fejtörést okozott az elmúlt két és fél évtizedben, a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálatának alapítása óta, hogy miként lehet hatékonyan és gyorsan menteni mocsárban vagy jégen. Többnyire gyalogszerrel vagy amikor lehetett, korcsolyával oldották meg a feladatot, de ez sok energiát emésztett fel és nem volt túl hatékony.

2019-ben kezdtek aktívan dolgozni azért, hogy beszerezzenek legalább egy airboatot, vagyis légcsavaros hajót. Felvették a kapcsolatot amerikai gyártókkal, kerestek európai megoldásokat, és végül 2,5 éve találtak egy helyet Csehországban, ahol két darab amerikai gyártású, újszerű légcsavaros hajót kínáltak eladásra 40 millió forintért. A tulajdonos csak a kettőt egyben volt hajlandó eladni, ezért gyűjtés indult, amelyben 68 alkalommal érkezett célirányos támogatás, összesen 7 millió 597 ezer 200 forint magánszemélyektől és gazdasági szereplőktől. Közben az eladóval folytatott alkudozás vége 26 millió forintos eladási ár lett, a szükséges 18,4 millió forintot az egyesület munkáiból származó bevételekből fedezni tudták, így vásárolták meg a két légcsavaros mentőeszközt.

A magyar lajstromozás nem ment a legegyszerűbben, de végre mindenre pont került, a hajók hivatalosan is üzembe lettek helyezve - írta közösségi oldalán a napokban a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata.

Forrás: Facebook/VMSZ - Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata és ÖTE
Forrás: Facebook/VMSZ - Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata és ÖTE
Címlapról ajánljuk
Magyar Péter bejelentette az Alaptörvény-módosítás részleteit – videó

Magyar Péter bejelentette az Alaptörvény-módosítás részleteit – videó

Cikkünk frissül! „A mai napon a kormány nevében benyújtom az Országgyűlésnek az Alaptörvény 17. módosítását” – írta korábban Facebook-oldalán Magyar Péter miniszterelnök, aki szombat délután videóüzenetben és 12 pontban tette közzé a módosítások részleteit.

Megváltoztak a nyarak, itt a bizonyíték: a mai magyar gyerekek egy sokkal forróbb éghajlatba születtek bele

A különböző generációk teljesen más nyarakat ismertek meg: több forró nap fordult elő a 2013–2025 között született Alfa-generáció születési időszakában, mint a megelőző X, Y és Z generáció idején együttvéve. A HungaroMet adatelemzéséből az is kiderül, hogy Budapesten egyre gyakoribbak és tartósabbak a hőhullámok.
inforadio
ARÉNA
2026.07.06. hétfő, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
Tisza-kormány: 16 órakor jön Magyar Péter bejelentése, kikerült az energiaterv

Tisza-kormány: 16 órakor jön Magyar Péter bejelentése, kikerült az energiaterv

Szombaton sincs megállás a belpolitikában: az egyetemi kuratóriumi pályázatok kiírása mellett továbbra is az uniós források és a költségvetés helyzete áll a fókuszban. Emellett napvilágot látott a kormány átfogó energiatörvény-tervezete, amely a dinamikus tarifák bevezetésével és komoly bürokráciacsökkentéssel reformálná meg a hazai árampiacot. Ezzel párhuzamosan az energiahatékonysági szabályok is szigorodnak, így az állami szervek az uniós értékhatár felett már csak közel nulla energiaigényű épületeket vásárolhatnak vagy bérelhetnek. A nap egyik legfontosabb politikai fejleményeként Magyar Péter fog beszélni arról, hogy a kormány benyújtja az Alaptörvény 17. módosítását, amelynek részleteit délután 16 órakor ismerteti egy rendkívüli bejelentésben. Szombati híreink a kormányzati munkáról percről percre.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×