Infostart.hu
eur:
375.78
usd:
320.45
bux:
132218.62
2026. április 10. péntek Zsolt
Professional studio microphone on blue background with orange audio waveform, Podcasting, broadcasting or recording studio banner
Nyitókép: JuShoot/Getty Images

Hétvégi műsorok az InfoRádióban – Arénák

A hétvégén az InfoRádióban hallható lesz mások mellett Toroczkai László, Rasovszky Kristóf, Prószéky Gábor, Sayfo Omar, Katona Csaba és Koren Balázs.

Szombat

11.00 Toroczkai László, a Mi Hazánk elnöke, parlamenti frakcióvezetője

14.00 Rasovszky Kristóf olimpiai bajnok nyíltvízi úszó

16.00 Prószéky Gábor Széchenyi-díjas programtervező matematikus, a HUN-REN Nyelvtudományi Kutatóközpont főigazgatója

18.00 Szöllősi-Nagy András hidrológus, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Kar egyetemi tanára

23.00 Hiller István, a Magyar Szocialista Párt országgyűlési képviselője, a párt választmányi elnöke

Vasárnap

5.00 Hanga Zoltán, a Fővárosi Állat- és Növénykert szóvivője

8.00 Csörnyei Géza, a Fővárosi Vízművek vezérigazgatója

13.00 Sayfo Omar, a Migrációkutató Intézet kutatásvezetője

14.00 Katona Csaba történész

16.00 Prőhle Gergely, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programigazgatója

18.00 Gerőfi-Gerhardt András, a Fővárosi Csatornázási Művek műszaki vezérigazgató-helyettese

23.00 Koren Balázs, matematikatanár, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kar oktatója

Hétfő

5.00 Velkey György, a Magyar Kórházszövetség elnöke, a Magyarországi Református Egyház Bethesda Gyermekkórházának főigazgatója

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor-interjú – „jól elvégeztem a melót”

Orbán Viktor-interjú – „jól elvégeztem a melót”

Választás előtt állunk, 3 millió szavazatot szeretnénk kapni. Nekünk nincs B tervünk – fogalmazott egy pénteki tévéinterjúban Orbán Viktor. A kormányfő úgy látja, a 2026-os, a 2027-es, de talán még a 2028-as év is nehéz lesz, de először is arra készül, hogy „egy nagy elejtett medve bundájával jelentkezzen a szűcsnél”. Megadta a következő ciklus pilléreit is, amelynek egyike Paks III beindítása.

Volodimir Zelenszkij határidőt mondott a Barátságra

Ukrajna tavasszal befejezi a Barátság kőolajvezeték javítását, ha továbbra is fennáll az európai finanszírozás kérdése az olajszállítási lehetőségért cserébe – jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kijevi sajtótájékoztatóján, amelyen az is elhangzott: nehéz hónapok várnak Ukrajnára, mert Amerika egyre kevésbé foglalkozik a térséggel.
inforadio
ARÉNA
2026.04.10. péntek, 18:00
Nagy Attila
a Nemzeti Választási Iroda elnöke
Hátborzongató üzenetet küldött Donald Trump: már leghűbb szövetségesei is kirúgnák a Fehér Házból – De sikerülhet?

Hátborzongató üzenetet küldött Donald Trump: már leghűbb szövetségesei is kirúgnák a Fehér Házból – De sikerülhet?

Donald Trump keddi üzenete, melyben egy „egész civilizáció elpusztításával” fenyegetett, amennyiben Irán nem nyitja meg a Hormuzi-szorost, végül nem teljesült be. Másfél órával az amerikai elnök által szabott határidő előtt megegyezés született Washington és Teherán között egy kéthetes tűzszünetről, pénteken pedig tárgyalások kezdődnek Pakisztánban. A fegyvernyugvás azonban törékenynek tűnik – részben azért is, mert Izrael folytatta libanoni offenzíváját a Hezbollah ellen, bár Trump „visszafogottságra” intette Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt. Trump példátlan hangvételű posztját – melyet egyesek népirtással vagy nukleáris fegyverrel való fenyegetésként értelmeztek – a világ számos pontján kritika és felháborodás fogadta, így az Egyesült Államokon belül is. Trump odahaza annyira kiverte a biztosítékot a demokrata törvényhozóknál, sőt, néhány konzervatív véleményvezérnél is, hogy az elnök elmozdítását kezdeményezték. De hogy működne ez pontosan, és mekkora a siker valószínűsége? Most kiderül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×