Infostart.hu
eur:
381.76
usd:
327.35
bux:
0
2026. március 3. kedd Kornélia
Hospital with corridor and bed without persons in landscape format
Nyitókép: upixa/Getty Images

Megszólalt a nyíregyházi kórház a kismamák tragédiájáról

Év végén két hasonló tragédia is történt a nyíregyházi kórházban, ráadásul szinte ugyanakkor: két fiatal édesanya vesztette életét szülés után.

„Miután régóta nem volt anyai halálozás az osztályunkon, az eset nagyon megrázta a betegek életéért küzdő kollégákat, illetve a többi dolgozót is” – nyilatkozta a Gyerekszoba.hu-nak Vitkai Éva, a nyíregyházi kórház kommunikációs vezetője azzal kapcsolatban, hogy az intézményben tavaly novemberben két kismama halt meg két napon belül. A tragédiákról itt írtunk bővebben.

A kórház tájékoztatása szerint a két kismama ellátását nem ugyanaz a kezelőorvos és ügyeletes csapat végezte. „Osztályunk a megye vezető kórházi osztálya, évente több mint ötezer szülés zajlik itt, köztük számos komplikált, súlyos állapotú anyáé is.

A két sajnálatos eset között semmilyen összefüggést nem tárt fel a vizsgálat.

Mindkettőnél olyan visszafordíthatatlan és előre nem látható folyamatok indultak el a kismamák szervezetében, amit a legszakszerűbb és a leggondosabb beavatkozás ellenére sem tudtak orvosaink visszafordítani” – tette hozzá Vitkai Éva.

„Minden emberi élet elvesztése megterheli a gyógyító-ápoló személyzetet, de a szomorú esetek okainak feltárása is segíti a további gyógyító munkát. Intézményünk és az osztály munkatársai ezúton is együttérzésüket fejezik ki a hozzátartozók részére” – fogalmazott a kommunikációs vezető. Jelezte: azok a várandósok, akik a közeljövőben a nyíregyházi kórházban hozzák majd világra a babájukat, és a történtek után úgy érzik, hogy lelki támogatásra szorulnak, kérhetnek pszichológiai támogatást.

Címlapról ajánljuk
Kis-Benedek József: az iráni háború két okból is súlyosan érintheti Európa biztonságát

Kis-Benedek József: az iráni háború két okból is súlyosan érintheti Európa biztonságát

Az Európai Unió közvetlenül is érintett lehet az Irán ellen kirobbant katonai akciók miatt, ha nagy számban indulnak el a menekültek Európa felé – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Kis-Benedek József biztonságpolitikai szakértő, aki arra is utalt: a terrorveszély is nőni fog, hiszen már ma is sok olyan vallásos síita él Európában, akinek nem tetszene egy iráni rendszerváltás, és sokkolta őket, hogy megölték a legfőbb vallási vezetőjüket.
inforadio
ARÉNA
2026.03.03. kedd, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×