Infostart.hu
eur:
360.99
usd:
317.23
bux:
143471.05
2026. július 24. péntek Kincső, Kinga
Mécsesek égnek Baumann Péter főtörzsőrmester emlékére a Rendőrségi Igazgatási Központban tartott sajtótájékoztató helyszínén 2023. január 13-án. A rendőrség elindította az előző napon este megölt körzeti megbízott hősi halottá nyilvánítási folyamatát - jelentette be a rendőrség szóvivője budapesti sajtótájékoztatóján. Három intézkedő rendőrt késsel sebesített meg egy támadó Újbudán, egyikük belehalt sérüléseibe. A támadót elfogták.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Aki csak tehette, elutazott a fővárosi rendőrök közül hősi halált társuk mai búcsúztatására

A főhadnagy búcsúztatását 1 órára írták ki a Mátészalkai Köztemetőben, katonai tiszteletadás mellett kísérik utolsó útjára.

Minden budapesti rendőr, aki csak tehette, elindult csütörtök délelőtt, hogy búcsút vegyen a hősi halált halt Baumann Pétertől. A 29 éves rendőrt január 12-én éjszaka szúrták szívtájékon egy újbudai rendőri intézkedés során. A családjáért és hivatásáért rajongó fiatal rendőr olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a kórházban meghalt.

A főhadnagyot délután 1 órától kísérik utolsó útjára a Mátészalkai Köztemetőben katonai tiszteletadás mellett.

„Elindultunk, hogy végső búcsút vegyünk Baumann Péter posztumusz rendőr főhadnagytól. Kollégáink, a főváros minden kerületéből útra keltek, hogy elbúcsúzzanak, hogy tisztelegjenek hős rendőrünk előtt. A temetésen minden budapesti rendőr – akinek szolgálati feladata engedte – részt vesz. Összetartunk, összetartozunk!” – írták közösségi oldalukon a BRFK-sok.

Címlapról ajánljuk
Deák András: Irán két forgatókönyv esetében mondhatna le hosszú távú céljairól

Deák András: Irán két forgatókönyv esetében mondhatna le hosszú távú céljairól

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos főmunkatársa szerint a Hormuzi-szoros körüli események hatásai elsősorban az olajtermékek, és nem a nyersolaj piacán érzékelhetők. Deák András úgy véli: a térség jelentős finomítói kapacitásai miatt az olajtermékek piaca érzékenyebb, miközben több arab ország a nyersolaj egy részét alternatív útvonalakon is exportálni tudja.

Kapitány István bemutatta Paks II. új vezérét

Ságodi Attila a Paks II. Atomerőmű Zrt. új vezérigazgatója – közölte Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter a Facebook-oldalán.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×