Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska
Nyitókép: BKK

Éjszakai busszá (is) változik a 100E

Napokon belül 0-24 órás közlekedési vonal lesz a reptéri.

Augusztus 1-től gyakrabban és éjszaka is jár a repülőtéri 100E autóbusz - tudatta a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) közleményben csütörtökön.

A kizárólag 1500 forintos repülőtéri vonaljeggyel igénybe vehető 100E autóbusz augusztus 1-től 0-24 óráig közlekedik. Korábban a buszok éjjel 1 és 3 óra között nem közlekedtek, ebben az időszakban a 200E autóbusszal lehetett utazni. A normál díjszabás szerint igénybe vehető 200E buszjárat közlekedési rendje továbbra sem változik, a repülőteret Kőbánya-Kispesttel, illetve a Határ úttal összekötő autóbusz továbbra is 0-24 óráig jár.

A kedvező kihasználtságra való tekintettel a BKK sűríti a gyorsjárat menetrendjét. Augusztus 1-től a buszok a forgalmasabb napokon, azaz hétfőn, pénteken és vasárnap napközben a korábbi 10 helyett 7-9 percenként, a kisebb forgalmú napokon, azaz kedden, szerdán és csütörtökön a korábbi 10-12 helyett 10 percenként, míg szombaton a korábbi 10-12 helyett 8-10 percenként, éjféltől körülbelül fél négyig pedig 30-40 percenként indulnak.

A 100E reptéri gyorsjárat kihasználtságát jelentősen befolyásolja a főváros turistaforgalma, amely a koronavírus-járvány első éveiben minimálisra esett vissza, a turizmus újraéledésével azonban az idei szezonra jelentősen megerősödött - írta közleményében a BKK.

Címlapról ajánljuk
Több milliárdnyi régi pénzt őriznek a németek, nem véletlenül

Több milliárdnyi régi pénzt őriznek a németek, nem véletlenül

Még mindig kinn van több milliárd márka az embereknél, és a Bundesbank továbbra sem válogatós, legalábbis ami a forgalomból huszonnégy évvel ezelőtt az euró által kiszorított német márka becserélését illeti. Munka akad bőven, a „régi pénz” jelentős részét a németek különböző okokból még mindig őrzik.

Szembeszállnak Donald Trumppal az EU vezető országai

Közös nyilatkozatban figyelmeztetett az eszkaláció veszélyére vasárnap az a nyolc európai ország, amely ellenzi, hogy az Egyesült Államok annektálja Grönlandot, s amelyekkel szemben Donald Trump amerikai elnök februártól 10 százalékos vámot helyezett kilátásba.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×