Infostart.hu
eur:
385.57
usd:
328.67
bux:
120292.62
2026. január 21. szerda Ágnes
Kovács Ildikó háziorvos rendelőjében az oltásról tájékoztat egy nőt, mielőtt beoltják az amerikai Johnson & Johnson leányvállalata, a Janssen egyadagos koronavírus elleni vakcinájával Hhódmezővásárhelyen 2021. május 18-án.
Nyitókép: MTI/Rosta Tibor

Felmérés: sok orvosnak érvágás a katázás átalakítása

A Magyar Orvosi Kamara Budapesti Területi Szervezete kérdezte meg tagjait a témában, 1223-an válaszoltak.

Online kérdőíven kérdezte meg tagjait a Magyar Orvosi Kamara Budapesti Területi Szervezete arról, hogyan érinti őket a kataszabályok változása. A nem reprezentatív felmérésben 1223 budapesti orvos töltötte ki az online kérdőívet, amelyből kiderül: a válaszadók több mint fele katás vállalkozóként is dolgozott, és többségüket hátrányosan érintik a változások – mondta a Telexnek Albert István, a budapesti orvosi kamara elnöke.

Az új katatörvény az orvosokra, és így áttételesen a betegellátásra is komoly hatással lehet. Sok orvos vállalt ugyanis eddig katás egyéni vállalkozóként ügyeletet, vizsgált betegeket másodállásban a szakrendelőkben vagy rendelt magánklinikákon. Szeptember elsejétől nekik is más adózási formában kell folytatniuk tevékenységüket, vagy abba kell hagyniuk a másod- és harmadállásokat, katásként ugyanis már nem számlázhatnak cégeknek, szervezeteknek, csak magánszemélyeknek – írja a portál.

A Magyar Orvosi Kamara budapesti szervezete kiküldött a belső levelezési rendszerén keresztül egy három kérdést tartalmazó online kérdőívet a több mint 12 ezer tagnak. A kérdésekre a válaszokat 1223-an küldték vissza, mondta a lapnak Albert István.

  • Arra a kérdésre, hogy személyesen érinti-e a kataszabályok változása az orvosokat, a válaszadók 63,8 százaléka (780 orvos) felelt igennel.
  • A válaszadó budapesti orvosok 53,7 százaléka (657 orvos) látja úgy, hogy veszélyezteti a munkavállalását a megváltozott adózási környezet.
  • Arra a kérdésre, hogy egy másik adózási formában folytatná-e orvosi tevékenységét, a válaszadók 51,9 százaléka, 635 orvos válaszolt igennel.

A Magyar Orvosi Kamara már korábban azt kérte a kormánytól, hogy az egészségügy ígért átalakításáig az egészségügyi dolgozók mentesüljenek a katatörvény azon szabálya alól, amely csak magánszemélyeknek enged számlát kiállítani. Arról írtak, hogy nem csak orvosoknak, hanem az egészségügy más területén dolgozóknak is gondot jelent, hogy nem tudják kiegészíteni ezentúl a fizetésüket. Ezt a kedvezményt a törvényben egyedül a taxisok kapták meg.

Címlapról ajánljuk
Irán: népirtás folyik a digitális sötétségben

Irán: népirtás folyik a digitális sötétségben

Megdöbbentő és felkavaró részleteket közölt az elmúlt hetek iráni tüntetéseiről egy brit újság – az állítva, hogy akár a 16 ezret is meghaladja a halottak száma. Sok áldozat fiatal és a szülőktől pénzt követelnek, hogy megmutassák nekik a holttesteket. Eközben lekapcsolták az internetet az országban, hogy a világ ne lássa az iszlám rezsim által elkövetett szörnyűségeket.

Nagy Márton: „megvizsgáljuk, kik voltak a hideg nyertesei” – új adó jöhet a szerdai kormányülésen

Tavaly januárhoz képest 43 százalékkal lehet magasabb itthon az átlagos földgázfogyasztás – jelentette ki egy háttérbeszélgetésen a nemzetgazdasági miniszter. Nagy Márton kiemelte: a hideg vesztesei a fogyasztók, ezért a kormány megvizsgálja, miként lehet segíteni azokon, akiknek megnövekedett a gázszámlája.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×