Infostart.hu
eur:
376.94
usd:
322.52
bux:
127580.08
2026. április 9. csütörtök Erhard
Nyitókép: Facebook/Őrsi Gergely

Mérföldkőhöz értek az egyik kerületben a rollerkáosz ügyében

Megegyeztek a kölcsönzőcégekkel, már megvan egyes mikromobilitási pontok helye is.

Őrsi Gergely, Budapest II. kerületének polgármestere a Facebookon számolt be arról a napokban, hogy megegyeztek mindhárom elektromosroller-kölcsönző céggel, amelyek ezután kötelesek lesznek gondoskodni arról, hogy az általuk biztosított e-rollereket a telephelyeken kívül csak a mikromobilitási pontokon lehessen leállítani. A múlt héten pedig elkezdték az első 19 ilyen helyszín kijelölése.

A felfestések mellé több helyen támaszokat is építenek. A szolgáltatók a veszélyhelyzetet követően területfoglalási díjat fizetnek a mikromobilitási pontok után - írta a polgármester.

Az eldobált e-rollerek ügyét 2021 decemberében egy rendelettel szabályozták, ebben szerepelt a mikromobilitási pontok létesítése.

"Ha egy rollert nem a mikromobilitási pontokon helyeznek el, szankcionálni fogjuk. Türelmi idő után elszállítjuk, szankcionáljuk, és a szolgáltató fizet" - írta Őrsi Gergely.

Címlapról ajánljuk

„Az alternatív útvonalon történő olajbeszerzés megkezdődött” – Kormányinfó a választások előtt három nappal

„Ha végrehajtanánk az EU követelését, 48 600 forinttal több lenne a családok üzemanyagköltsége, a villany 16 000, a gáz 30 000 ezer forinttal lenne drágább havonta”; hozzányúlt a kormány a stratégiai kőolajtartalékhoz. Gulyás Gergely és Vitályos Eszter a választások előtt utoljára várta a sajtó képviselőit a Karmelitába.
inforadio
ARÉNA
2026.04.09. csütörtök, 18:00
Böcskei Balázs politológus, az IDEA Intézet stratégiai igazgatója
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet igazgatója
Példátlan katonai akció ukrán részről, J. D. Vance Budapestről üzent Zelenszkijnek és Putyinnak – Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Példátlan katonai akció ukrán részről, J. D. Vance Budapestről üzent Zelenszkijnek és Putyinnak – Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Az ukrán haderő tavaly brit drónokat használt egy, az oroszok által ellenőrzött híd megsemmisítésére Herszonban. Az eredetileg lehetetlennek vélt művelet a legelső eset volt a hadtörténelemben ukrán tisztek szerint, amikor harci körülmények között, egy drónok vezette akció keretében robbantottak fel hidat - írja a brit Telegraph. A Budapestet tegnap késő éjjel elhagyó J. D. Vance amerikai alelnök csütörtökön kijelentette: Ukrajna és Oroszország számára sem éri meg, hogy "néhány négyzetkilométeren alkudozzanak", és emiatt folytatódjon a háború. "Megéri emiatt további több százezer orosz és ukrán fiatal életet elveszíteni? Megéri ez a várhatóan hónapokig vagy akár évekig tartó magasabb energiaárakat és gazdasági károkat? Szerintünk a válasz egyértelműen nem. De hát, tudják, ketten kellenek a tangózáshoz" - vélekedett az amerikai alelnök, aki szerint az Egyesült Államok "csak kinyithatja az ajtót", azon a háborúzó feleknek kell átsétálniuk. Cikkünk folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×