Infostart.hu
eur:
385.01
usd:
330.48
bux:
119558.46
2026. január 14. szerda Bódog
Nyitókép: NIF

Pótlóbuszok a Nyugati–Szeged vasútvonal egy részén

Megrongálódott a felsővezeték Nagykőrösön.

Letörött egy a Nyugati pályaudvarról Szegedre tartó vonat áramszedője Nagykőrös állomásnál, megrongálódott a felsővezeték is, emiatt késnek a vonatok a szegedi vonalon – közölte a Mávinform.

Nagykőrös és Kecskemét között pótlóbuszok viszik majd az utasokat.

A vasúttársaság tájékoztatása szerint a Budapest-Szeged vonalon a helyreállításig – amely hosszabb időt is igénybe vehet –, jelentős késésekkel kell számolni.

Címlapról ajánljuk
Madár István: érdemben csökkent az infláció decemberben

Madár István: érdemben csökkent az infláció decemberben

Madár István, a Portfolio vezető makrogazdasági elemzője értékelte a helyzetet az InfoRádióban. A decemberben mért éves árdrágulás alacsonyabb volt, mint a novemberi 3,8 százalékos érték, tehát egy „érdemi dezinfláció” volt látható decemberben.

A német vasút friss ellensége: „a sík terep”

Nyáron a hőség, télen a hó. A közös nevező a szélsőséges időjárás, amelynek következtében a nagy hagyományokkal rendelkező német vasút, a Deutsche Bahn a legnépszerűbből a legnépszerűtlenebb tömegközlekedési eszközzé vált. A politika és a szakmai szövetségek most magyarázatot követelnek.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×