Infostart.hu
eur:
383.26
usd:
329.33
bux:
123872.29
2026. március 4. szerda Kázmér
Nyitókép: police.hu

Sikertelen volt a KRESZ-vizsga, öt autót tört össze

Engedély nélküli járművezetőt vettek őrizetbe a kaposvári rendőrök.

Egy 61 éves bolhói lakos hétfőn reggel otthonából személygépjárművel indult Kaposvárra, hogy immár hetedik alkalommal vágjon neki a B kategóriás vezetői engedély megszerzéséhez szükséges KRESZ vizsgának.

Képesítés hiányában már az oda vezető út sem volt zökkenőmentes, ugyanis a vizsgahely közeli üzemanyagtöltő állomás mellett egy szabályosan leállított személyautónak ütközött. A baleset helyszínéről a hatóság értesítése és adatai hátrahagyása nélkül továbbhajtott.

Az önjelölt sofőrt a hazavezetéstől az újabb sikertelen vizsga sem tántorította el. Indulása után nem sokkal észlelte, hogy eltévesztette az útirányt, ezért hátramenetbe kapcsolt, és a manőver során négy, szabályosan parkoló autóban is anyagi kárt okozott - írta a police.hu.

A közlekedési rendőrök a férfit elfogták és előállították a Kaposvári Rendőrkapitányságra. Mindkét baleset okozásáért helyszíni bírságban részesítették, az engedély nélküli vezetés szabálysértés elkövetése miatt pedig meghallgatták, majd szabálysértési őrizetbe vették.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor részleteket árult el a Vlagyimir Putyinnal folytatott beszélgetéséről
„Megvan az olajunk”

Orbán Viktor részleteket árult el a Vlagyimir Putyinnal folytatott beszélgetéséről

Az orosz elnöknek nem dolga, hogyan jut el az orosz olaj Magyarországra, megvannak a céljai, elérésükig nem fejezi be az ukrajnai háborút – erről beszélt egy szerdai tévéinterjúban Orbán Viktor miniszterelnök, aki szerint az ukrán követeléseket erőből le kell verni. Olajból „vannak ugyan stratégiai tartalékaink, de az infláció nő, a benzin drágul". Megerősítette: nem lesz miniszterelnök-jelölti vita Magyar Péterrel.

NATO felé kilőtt iráni rakétát semmisítettek meg

Az észak-atlanti katonai szövetség légvédelmi rendszerei lelőttek egy iráni rakétát, amely Törökország felé tartott – közölték Ankarában.
NATO-tagállamra lőttek ki ballisztikus rakétát, tengeralattjáró-támadás az Indiai-óceánon, kiderült, ki lehet az új iráni vezető – Híreink az iráni háborúról szerdán

NATO-tagállamra lőttek ki ballisztikus rakétát, tengeralattjáró-támadás az Indiai-óceánon, kiderült, ki lehet az új iráni vezető – Híreink az iráni háborúról szerdán

Ötödik napja tart és egyre csak szélesedik Izrael és az Egyesült Államok háborúja Irán ellen. A libanoni főváros, Bejrút közelében egy szállodát, az iráni Kom városában pedig a Szakértői Tanács épületét támadták meg, beszámolók szerint a halálesetek száma a két országban összesen túllépte a 800-at. Teherán válaszcsapása számos amerikai érdekeltségű célpontot sújtott: az USA dubaji konzulátusa, egy szaúd-arábiai CIA-állomás és egy Katarban lévő amerikai támaszpont mind találatokat szenvedett el. Az Egyesült Államok szerdán Srí Lanka partjainál tengeralattjáróval süllyesztett el egy iráni hadihajót, legalább 80-an meghaltak. Irán a NATO-tagállam Törökországra lőtt ki ballisztikus rakétát, melyet semlegesítettek. Közben kiderült: a néhai Ali Hámenei ajatollah fia, Modzstaba Hámenei az elsőszámú esélyes, hogy legfőbb vezetőnek válasszák Iránban. Donald Trump elrendelte, hogy az Egyesült Államok "biztosítást és garanciát" nyújtson a Perzsa-öbölben közlekedő hajók számára, azt javasolva, hogy "szükség esetén" az amerikai haditengerészet kísérje a tankereket a világgazdasági szempontból kulcsfontosságú, Irán által lezártnak nyilvánított Hormuzi-szoroson. Este Irán magyarázkodni kezdett a régió olajállamainak megtámadása miatt - Katarral közvetlenül is beszéltek. Cikkünk folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×