eur:
405.76
usd:
357.05
bux:
92964.32
2025. április 27. vasárnap Zita
Védőfelszerelést viselő orvosok a koronavírussal fertőzött betegek fogadására kialakított intenzív osztályon a Szent László Kórházban 2020. december 8-án.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Újabb 253 áldozata van a járványnak

Az aktív fertőzöttek száma 211 ezer fölé nőtt, 1500-nál is több ember van lélegeztetőgépen.

A friss adatok szerint 10 167 új fertőzöttje van a koronavírus-járványnak Magyarországon, ezzel már összesen 624 779-re nőtt a beazonosított fertőzöttek száma.

Elhunyt 253 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 19 752-re emelkedett. A napi halálozási szám némileg csökkent az előző két nap 272-es és 275-ös adata után.

A gyógyultak száma 1685-tel emelkedett, így jelenleg 393 999, míg az aktív fertőzöttek száma 211 028-re nőtt, egy nap alatt 8229-cel lettek többen. Ez az eddigi legmagasabb adat a járvány hazai történetében.

11 779 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 1512-en vannak lélegeztetőgépen.

A kórházi ápolásban részesülők az előző naphoz képest 44-gyel lettek kevesebben, ám 32-vel többen szorulnak gépi lélegeztetésre.

Már 1 870 631 a beoltottak száma, ebből 667 303 fő már a második oltását is megkapta. Egy nap alatt 67 098 ember kapta meg az első oltást, 72 641-en pedig a másodikat.

Hatósági házi karanténban 61 430-an vannak, a mintavételek száma 4 486 163-ra nőtt.

A tájékoztató oldalon felhívják a figyelmet arra, hogy a járvány harmadik hullámának meredeken felszálló ágában vagyunk, a brit vírusmutáns nagyon gyorsan terjed, jelentősen nő az aktív fertőzöttek és a kórházi betegek száma, ezért a korlátozások továbbra is érvényben vannak.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.28. hétfő, 18:00
Csányi Péter
az OTP Bank vezérigazgató-helyettese, kinevezett vezérigazgató
Mennyiben mérsékelhetik a klímaváltozás hatásait a geomérnöki megoldások? Jelentős veszélyeket is mérlegelni kell

Mennyiben mérsékelhetik a klímaváltozás hatásait a geomérnöki megoldások? Jelentős veszélyeket is mérlegelni kell

A geomérnöki beavatkozások két fő típusa a szén-dioxid eltávolítása (CDR) és a napsugárzás módosítása (SRM). A CDR technikák – például erdősítés vagy közvetlen szén-dioxid-leválasztás – jelenleg kis mennyiségű szén-dioxid kivonására képesek a globális kibocsátásokhoz képest. Az SRM módszerek, mint például a sztratoszférikus aeroszol-befecskendezés, a beérkező napsugárzás csökkentésével hűtenék a bolygót, de veszélyes mellékhatásokkal járhatnak, például a csapadékmintázatok átalakulásával, savas esőkkel és ózonréteg-károsodással. Bár a geomérnökség csökkentheti az éghajlatváltozás hatásait, nem helyettesíti az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentését. Emellett súlyos etikai, ökológiai és geopolitikai kérdéseket vet fel, miközben a hosszú távú hatásai továbbra is bizonytalanok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×