Infostart.hu
eur:
356.98
usd:
303.9
bux:
133725.52
2026. május 12. kedd Pongrác
Orbán Viktor miniszterelnök azonnali kérdésre válaszol az Országgyűlés plenáris ülésén 2020. november 16-án.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Orbán Viktor: december utolsó napjaiban jön a vakcina

A magyar kormány a migrációs és a gender akciótervet is el fogja utasítani az EU-ban – mondta a parlamentben hétfőn napirend előtt Orbán Viktor miniszterelnök, s kiderült az is, kik kapnak legelőször a koronavírus elleni védőoltásból.

Hat hónapos csatározások végére tett pontot a múlt heti EU-csúcs – mondta Orbán Viktor a parlamentben napirend előtt, utalva a megállapodásra, amely a Next Generation válságprogram és a januárban induló költségvetés terén jött létre, így a lengyel és a magyar kormány nem emel vétót, hisz az EU nem köti mostantól jogállamisági mechanizmushoz az uniós pénzek kifizetését.

"Összességében győztünk" – mondta, hangsúlyozva, hogy a kormány a lengyel partnerekkel együtt megakadályozta, hogy bevándorlókat kényszerítsenek a tagállamokra, és "megvédtük a magyarok pénzét".

Szerinte

nyilvánvalóvá vált, hogy Európa csak nemzetek szövetségeként tud sikeresen működni,

s figyelmeztetett, hogy "nem szabad Soros György hatalmi rendszerét" ráengedni Európára. "Az EU megőrizte egységét, és győzött."

Azonban következik szerinte a "migrációs akcióterv", valamint a "gender akcióterv", amelyek közül mindkettőt el fogja utasítani a magyar kormány – előbbi értelmében az illetékes uniós biztos szerinte 34 millió migráns beeresztéséről döntene a kontinensre –, helyettük a hagyományos családmodell támogatásában fog élen járni.

A koronavírus-járvánnyal kapcsolatban elmondta, "nehéz hetek várnak ránk", elérhető távolságban van a vakcina, az első szállítmány december utolsó napjaiban meg is érkezik.

Először – mint ismert –, az egészségügyi dolgozók és a védekezésben az első vonalban résztvevők kapnak oltást, őket a krónikus betegek követik.

"Aki oltást szeretne kapni, regisztráljon" – utalt a Vakcinainfo.gov.hu által kínált lehetőségre.

Beszámolt róla, a kormány tárgyal a gyógyszergyárakkal, de nem az ő érdeküket nézi, hanem a magyar emberekét, hogy biztonságos vakcinához juthassanak, minél gyorsabban.

"Amíg az oltást nem tudjuk elkezdeni, a korlátozó szabályokat fenn kell tartani"

– mondta még Orbán Viktor. "Vigyázzunk egymásra, és együtt újra sikerülni fog" – zárta szavait napirend előtti felszólalásában.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kármán András: visszatér a kata, négyéves költségvetési struktúra jön

Kármán András: visszatér a kata, négyéves költségvetési struktúra jön

Újra létrehozzák a tiszta profilú Pénzügyminisztériumot, a gazdaságfejlesztés a Gazdasági és Energetikai Minisztérium feladata lesz. Az új struktúra világosabb felelősségi viszonyokat teremt a kormányzaton belül. Ezentúl ismét ősszel fogadják el a költségvetést, és idővel fokozatosan ki kell vezetni a különadókat – mondta Kármán András pénzügyminiszter-jelölt a kinevezés előtti meghallgatásán kedden az Országgyűlés pénzügyi és költségvetési bizottságának ülésén.
inforadio
ARÉNA
2026.05.12. kedd, 18:00
Unoka Zsolt
pszichiáter, pszichoterapeuta, a Semmelweis Egyetem docense
Zajlik Kármán András meghallgatása - Egy fontos név már ismert az új Pénzügyminisztérium csapatából

Zajlik Kármán András meghallgatása - Egy fontos név már ismert az új Pénzügyminisztérium csapatából

Kármán András pénzügyminiszter-jelölt meghallgatása 10 órakor kezdődött a parlamentben. A jelölt mellett jelen van Barabás Gyula, aki az államháztartásért felelős államtitkár lesz. A miniszterjelölt ismertetése szerint tiszta profilú Pénzügyminisztérium létrehozása várható, amely a költségvetésért, az adópolitikáért felel. Új gazdasági modell, kiszámítható költségvetés és üzleti környezet, egyszerűbb és igazságosabb adórendszer, fenntartható fiskális pálya - ígérte beszédében Kármán András, aki konkrét bejelentéseket tett az adópolitikai intézkedésekről. Az új kormány visszatér az őszi költségvetés-benyújtás gyakorlatára, ezért is érkezik a 2027-es költségvetés idén október végéig. A meghallgatásról a helyszínről élőben tudósítunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×