Infostart.hu
eur:
364.75
usd:
314.16
bux:
149163.12
2026. augusztus 19. szerda Huba
Karácsony Gergely, a Párbeszéd társelnöke az MSZP-Párbeszéd megválasztott országgyűlési képviselőiének tanácskozása után tartott sajtótájékoztatón a Képviselői Irodaházban 2018. április 18-án.
Nyitókép: Szigetváry Zsolt

Elárulta egyik tervét Karácsony Gergely

Karácsony Gergely, a Párbeszéd főpolgármester-jelöltje megválasztása esetén a Városháza parkolóját köztérré alakítatná.

Zugló polgármestere felfoghatatlannak nevezte, hogy harminc évvel a rendszerváltás után nem volt egy olyan városvezető sem, aki fontosnak érezte volna megüzenni a budapestieknek, hogy az önkormányzat értük van. "Nem volt egy olyan főpolgármester, aki fontosnak érezte világossá tenni minden polgár számára, hogy a hivatal dolgozóinak és a helyi politikusok autóinál fontosabbak ők" - fogalmazott, megjegyezve, a parkolóként üzemelő terület valószínűleg Budapest legértékesebb telke.

Megemlítette azt is, hogy korábban voltak már elképzelések a terület átalakítására, de ezek nem valósultak meg.

Karácsony Gergely elmondta azt is, a fővárosi önkormányzat épülete szerinte alkalmas lenne arra, hogy egy nyitott fővárosnak a központja legyen. Ugyanis - mint kifejtette - egy város nem a helyi politikusokról, hanem a helyi emberekről szól.

Az épület első szintjét kiürítenék, és ott kávézókat, információs pultokat alakítanának ki, valamint itt lenne a város munkáját segítő civil szervezetek központja is.

Közölte, azt tervezik, hogy a kampány során száz napon keresztül minden nap ismertet egy pontot a programjából, amelynek első pontja az, hogy a már említett parkolóból "megcsinálják" Budapest főterét.

Karácsony Gergely annak kapcsán, hogy az eredeti tervek szerint a kerítésen átmászva érkezett volna a sajtótájékoztató helyszínére, kérdésre válaszolva elmondta: arra az abszurd helyzetre akart volna így rámutatni, hogy ez a tér le van zárva a budapestiek előtt. "Nem szerettem volna a teljes magyar sajtó előtt kitörni a bokámat, ezért azt gondoltam, hogy inkább talán más módon hívom fel erre a figyelmet" - indokolta, hogy miért is nem mászott át végül a kerítésen.

Ugyancsak kérdésekre válaszolva elmondta, hogy szerinte Horváth Csaba, az MSZP főpolgármester-jelöltje nagyon sok mindenben úgy gondolkodik, mint ő, de vannak közöttük különbségek.

Arra a felvetésre, hogy Sermer Ádám, a Magyar Liberális Párt főpolgármester-jelöltje legalizálná a marihuánát, Karácsony Gergely közölte: nem támogatja a könnyűdrogok "liberalizálását", és Budapest főpolgármesterének nem dolga ez ügyben lépni. Ugyanakkor megjegyezte, nem ért egyet a kormány drogpolitikájával, és a fővárosnak lenne dolga a területen, hiszen nincs drogstratégiája és nem működteti a drogprevenciós fórumokat.

Karácsony Gergely megjegyezte azt is, hogy az őszi önkormányzati választáson szükség van ellenzéki egységre a fővárosban és a vidéki nagyvárosokban. Az előválasztás lehetővé teszi, hogy Tarlós István főpolgármesterrel szemben csak egy ellenzéki jelölt maradjon - mondta.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.19. szerda, 18:00
Müller Veronika
professzor, egyetemi tanár, a Pulmonológiai Klinika igazgatója
Történelmi magasságokban a Mol, esik a Rába és a 4iG

Történelmi magasságokban a Mol, esik a Rába és a 4iG

Az elmúlt hetek optimizmusa után ismét elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, a befektetők a magas kötvényhozamok és az olajár emelkedése miatt aggódnak, miközben különösen nagy nyomás nehezedik a technológiai részvényekre. A tegnapi amerikai esést ma Ázsiában is komoly eladási hullám követte, Európában pedig oldalazást láthatunk. A bizonytalanságot a közel-keleti feszültségek és az egyre nagyobb állami hitelfelvétellel kapcsolatos félelmek is fokozzák. A magyar tőzsdén óvatos optimizmust láthatunk, melynek eredményeként a Mol történelem során először emelkedett 5000 forint fölé, ugyanakkor a Rába és a 4iG árfolyama továbbra is nagyobb nyomás alatt van. A befektetők ma elsősorban a Fed júliusi ülésének este érkező jegyzőkönyvére figyelnek, emellett több nagy amerikai kiskereskedelmi vállalat gyorsjelentése is mozgathatja a piacokat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×