A Népszava szerint kiszorítaná a kormány a magánfelnőttképzőket. Ennek a folyamatnak egyik részeleme a szakmajegyzék átalakítása, amit nemrég jelentett be Palkovics László innovációs és technológiai miniszter. A lap azt írja: a háttérben az a szándék húzódhat meg, hogy a jegyzék egyszerűsítésével annyi képzést vigyenek be állami keretek közé, amennyit csak elbírnak a szakképzési centrumok – így az állami iskolák még több uniós forráshoz juthatnának.
A Magyar Idők arról számol be, hogy hétvégi kurzusok formájában gyakorlati képzés segíti az apákat. Az apaépítő program ötletgazdája, Nagygyörgy Miklós a lapnak arról beszélt, hogy nincsenek jó és rossz vagy idealizált apák, csak a közösen eltöltött idő számít az apaépítő hétvégéken. A szervező szerint ezek a kettesben töltött alkalmak hosszú távon megalapozhatják vagy újraépíthetik a szülő és a gyermeke közötti kapcsolatot.
A Világgazdaság arról ír, hogy ha a kormányzat úgy dönt, akkor hét év múlva 3,3 százalékra csökkenhet az államadósság devizarészaránya, vagyis lényegében csak két kötvénysorozat képviseli majd a devizaadósságot Magyarországon. Barcza György, az Államadósság Kezelő Központ vezérigazgatója a lapnak hangsúlyozta, hogy az elmúlt években a magyar devizaadósság egyre inkább leépül.
A Portfolió India gazdaságának várható kríziséről ír. Az ország 8% körüli gazdasági növekedésével párhuzamosan hatalmasra híztak az árnyékbankok is az elmúlt öt évben, ezek pedig olyan lakossági ügyfeleknek és beruházóknak osztogattak hiteleket, akiknek nem kellett volna. Most sorra válnak fizetésképtelenné az adósok, ezért egyre nagyobb nem teljesítő hitelállománnyal küzdenek az árnyékbankok, de sem a hagyományos pénzintézetek, sem a jegybank nem hajlandó őket kihúzni a csávából.
A Népszava szerint az uniós tagállamok közül Magyarországon a 8. legolcsóbb a lakossági rezsi. Ez némi javulás a tavalyi év második feléhez képest, amikor 30 adatszolgáltató közül Magyarország a 9. legjobbnak számított. Mindez továbbra is távol áll a Fidesz és egyes állami szakértők kijelentéseitől, miszerint „Európában nálunk a legolcsóbb a rezsi” - írja a Népszava.
A Magyar Idők arról számol be, hogy az utóbbi időben többször is serpák miatt kellett intézkednie a pénzügyőröknek. Serpáknak nevezik a zsargonban azokat a személyeket, akik gyalog, a hátukon hozzák át a csempészcigarettát a zöldhatáron. A lap szerint az adóhatóság idén igen szép fogásokat mutathat fel, hiszen a szervezet kilenc hónap alatt 1,8 milliárd forintot érő dohányárut vont ki a feketepiacról.