Infostart.hu
eur:
350.44
usd:
302.3
bux:
137602.78
2026. június 15. hétfő Jolán, Vid
Nyitókép: Pixabay

Kitiltották a budai Várból a segwayt

Balesetveszélyesnek tartják, ezért a belváros után a Budai Vár sétálóutcáiból is kitiltottak több elektromos sporteszközt.

Az I. kerület is úgy határozott, hogy megtiltja több elektromos sporteszköz használatát a hozzájuk tartozó közterületek gyalogos útjain. Nem lehet használni majd a segway, vagyis az önegyensúlyozó kétkerekű elektromos meghajtású közlekedési eszközt, az elektromos kerékpárt,az elektromos rollert, és az elektromos gördeszkát sem.

Zuglóból pár héttel ezelőtt a sörbicikliket tiltották ki, az indoklás szerint

az ittasan szórakozók zavarták a családokat, a kutyasétáltatókat, a piknikezőket, és folyamatos veszélyt jelentettek a közlekedés többi résztvevőjére.

Korábban az V. kerületben is hoztak ilyen rendeletet. A belváros gyalogos részeiről kitiltották egyebek mellet a segwayt, az elektromos kerékpárt, az elektromos rollert, az elektromos gördeszkát, a beerbike-ot, vagyis a négykerekű, több személyes kocsmabiciklit.

Szentgyörgyvölgyi Péter, az V. kerület polgármestere az InfoRádiónak a rendeletről elmondta: az említett eszközök elterjedése miatt rengetegen panaszkodtak a belvárosban.

A legfőbb baj, hogy

rutintalanok járnak ezekkel az alkalmatosságokkal, amelyek ráadásul nagy sebességre is képesek, ez okozza a balesetveszélyt, ezt próbáljuk meg elkerülni

- mondta a polgármester.

Hozzátette: a szabályok megszegőit büntetik.

Az önkormányzat először csak figyelmeztet, de később akár 50 ezertől 150 ezer forintig terjedő büntetésre is lehet számítani,

Én abban bízom, hogy ilyenre nem kerül sor, hiszen az a célunk, hogy mindenki betartsa a szabályokat - tette hozzá a polgármester.

A rendeletmódosítás június 15-én lépett érvénybe. Ezután a gyalogosforgalom céljára szolgáló terülteken, a parkokban csak tolva, vagy kézben szállítva lehet ezekkel az elektromos eszközökkel közlekedni.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Parlament: minden „ragad a mocsoktól”, bárhová nyúl a Külügyminisztériumban az új államtitkár

Parlament: minden „ragad a mocsoktól”, bárhová nyúl a Külügyminisztériumban az új államtitkár

A Hungary Helps Programról, a honvédelmi miniszter vezérkari főnökként kapott "luxusvillájáról", a kórházi klímákról, valamint a visszaható hatályú jogalkotásról is kérdezték a képviselők a kormány tagjait az azonnali kérdések és válaszok órájában az Országgyűlés ülésén hétfő este.
Megszűnik Hajdu János szolgálati jogviszonya

Megszűnik Hajdu János szolgálati jogviszonya

A köztársasági elnök a belügyminiszter javaslatára 2026. június 15-i hatállyal megszüntette Hajdu János rendőr altábornagy szolgálati jogviszonyát – derül ki a Magyar Közlönyből. Hajdu Jánost már májusban felmentették a Terrorelhárítási Központ főigazgatói posztjáról, amelyet a szervezet megalakulása óta töltött be. Mellette Ruszó Gyula rendőr vezérőrnagy és Szatmári Imre tűzoltó dandártábornok szolgálati jogviszonya is felmentéssel szűnik meg 2027 februárjában.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×