Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 7. vasárnap Ambrus

Huxit lenne a megoldás Magyarországnak? - lapszemle

Magyarországnak is ki kellene lépnie az Európai Unióból - tanácsolta Nigel Farage brit európai parlamenti képviselő a Magyar Időknek adott interjújában.

Magyarországnak is ki kellene lépnie az Európai Unióból, hiszen csak a közösségen kívül válhatna szuverén állammá – mondta a Magyar Időknek adott interjúban Nigel Farage brit európai parlamenti képviselő. Hozzátette: egyáltalán nem érdekli, hogy mit gondolnak róla az uniós intézményekben és szívesen találkozna Orbán Viktor miniszterelnökkel.

A Világgazdaságban arról olvashatnak, hogy a Magyarországon évente keletkező, mintegy 3,8 millió tonna települési hulladékból csak 2,2 millió tonna kerül lerakókba, amivel a becslések szerint 30-50 milliárd forintnyi érték vész el. 1,1 millió tonnát anyagában ismét hasznosítanak. Az újrahasznosítás növelésére – mint írják – fejleszteni kell a begyűjtőhálózatot, továbbá újrafeldolgozó üzemeket és válogatókat kell létesíteni.

A jogszabályok szinte folyamatos változtatásával, illetve az ágazat számára hátrányos törvényalkotással a kormány olyannyira nehéz helyzetbe hozta a kéményseprési iparágat, hogy az egyik állami kéményseprő-vállalat, a Békés Megyei Tüzeléstechnikai Kft. csődbe ment – közli a Magyar Nemzet. A Kéményseprők Országos Szakszervezetének elnöke szerint mindez jól példázza, hogy milyen állapotokat teremtett a kabinet az ágazatban.

Hiába remélt a kormányzat több diákot a szakképzésben, idén is férőhelyek tízezrei maradtak üresen a szakgimnáziumokban, míg az elit iskolák szinte teljesen megteltek – közli a Magyar Nemzet. Bár demográfiai okok miatt folyamatosan csökken a gyermeklétszám, mindhárom gimnáziumtípusban több tanuló fogja megkezdeni tanulmányait idén ősszel, mint tavaly.

Magyarországnak is ki kellene lépnie az Európai Unióból, hiszen csak a közösségen kívül válhatna szuverén állammá – mondta a Magyar Időknek adott interjúban Nigel Farage brit európai parlamenti képviselő. Hozzátette: egyáltalán nem érdekli, hogy mit gondolnak róla az uniós intézményekben és szívesen találkozna Orbán Viktor miniszterelnökkel.

A Magyar Fejlesztési Bank a tervek szerint évente akár 400 milliárd forint többletforrást juttat a gazdaságba, amelynek révén egy százalékkal is nőhet a bruttó hazai termék – mondta a Magyar Időknek az állami pénzintézet vezetője. Bernáth Tamás aláhúzta, hogy az MFB célja, hogy azokat a területeket finanszírozza, amelyek kiesnek a kereskedelmi bankok látóköréből.

Stratégiailag kiemelt jelentőségű gazdálkodó szervezetté nyilvánította a kormány a felszámolás alatt lévő Palóc Nagykereskedelmi Kft.-t – közli a Magyar Nemzet. Azok a társaságok kaphatják meg ezt a státust, amelyek adósságai rendezéséhez, a hitelezőikkel való egyezséghez, reorganizációjához nemzetgazdasági érdek vagy kiemelt közérdek fűződik.

A Világgazdaságban arról olvashatnak, hogy a Csányi Sándor érdekeltségébe tartozó Bonafarm Zrt. megvásárolta az Agro-Invest Kft. üzletrészeit, amivel – a Gazdasági Versenyhivatal jóváhagyása után – irányítást szerzett a több mint 10 ezer hektáron gazdálkodó pápai Agroprodukt Zrt. felett. Az első Orbán-kormány idején privatizált egykori pápai állami gazdaság a Bonafarm csoportba integrálódik, menedzsmentje a helyén marad, s dolgozóinak jogállását sem érinti a tulajdonosváltás – közölte a lappal a Bonafarm.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Legendás második világháborús színterekre térnek vissza az amerikai katonák, ezúttal egy teljesen másik ellenséggel nézhetnek  farkasszemet

Legendás második világháborús színterekre térnek vissza az amerikai katonák, ezúttal egy teljesen másik ellenséggel nézhetnek farkasszemet

Egyre hangosabban szólnak a harci dobok a Távol-Keleten, a világnak szinte minden napra jut valami hír a kínai Népi Felszabadító Hadsereg (People’s Liberation Army – PLA) mozgásáról, vagy éppen legújabb fejlesztéseiről. Az utóbbi hetekben éppen Japánnal megy az acsarkodás, de a háttérben az Egyesült Államok folyamatosan erősíti a pozícióját, méghozzá nem is akárhol: a második világháború legendás helyszíneit élesztik újra, olyat is, ahonnan elindultak a bombázók 1945 augusztusában a Japán elleni atomcsapáshoz. A terv világos stratégiát vázol fel, amely arra figyelmezteti a teljes térséget, hogy egyre élénkebben éri őket a háború közelgő szele.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×