Infostart.hu
eur:
362.4
usd:
310.35
bux:
0
2026. augusztus 24. hétfő Bertalan

Tele van üres lakásokkal Magyarország

KSH: tovább nőtt az üres lakások aránya Magyarországon.

Tovább nőtt az üres lakások aránya Magyarországon, a 2001-es 9,2 százalék, illetve a 2011-es 10,9 százalék után tavaly elérte a 12,7 százalékot, számuk mintegy 560 ezer volt - derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) kedden megjelent felméréséből.

Az üres ingatlanok csaknem fele ötezer lakosnál kisebb népességű településeken található, ahol a lakáspiaci kereslet hiánya a hasznosítás legfőbb akadálya - mondta el a felmérést ismertető keddi budapesti sajtótájékoztatón Székely Gáborné, a KSH lakásstatisztikai osztályának vezetője.

A magyarországi lakásviszonyokat vizsgáló, tavaly október-novemberben készült reprezentatív felmérés adatai szerint Magyarországon 2,7 millió lakóépületben 4,4 millió lakás található, kevéssel több a négy évvel korábbinál. Az otthonok átlagos alapterülete 80 négyzetméter, fenntartásuk havi költsége 40 ezer forint.

A felmérés 516 településen csaknem tízezer háztartás közreműködésével készült, még a tavaly év végi lakáspolitikai intézkedések bejelentése előtt, így az eredményekben az azóta bekövetkezett változások hatása még nem jelenik meg - közölte Németh Zsolt, a KSH társadalomstatisztikai elnökhelyettese.

Címlapról ajánljuk

Előnyök és hátrányok – ezzel járhat, ha bevezetik az eurót Magyarországon

Hazánk euróövezeti csatlakozása elérhető távolságba került, a közös valuta kapcsán azonban a pénzpiaci szakemberek számos előny mellett bizonyos negatívumokra is figyelmeztetnek. Szigethy-Ambrus Nikoletta, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány nemzetközi kapcsolatok elemzője az InfoRádióban részletesen beszélt a kritériumokról, a csatlakozási folyamat állomásairól, a lehetséges kedvező hatásokról és a kockázatokról, hátrányokról is.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×