eur:
407.71
usd:
366.71
bux:
86749.5
2025. április 10. csütörtök Zsolt

Ezt lengeti a a balatoni rendőr

A viharjelzés kiegészítéseként zászlót tűznek a balatoni rendőrhajókra.

A szolgálati hajókon rendszeresített sárga és piros zászlókkal egészíti ki a balatoni viharjelző rendszer tevékenységét a Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság - tájékoztatta a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság kedden az MTI-t.

A rendőrség felhívta a figyelmet arra, hogy a Belügyminisztérium Katasztrófavédelmi Főigazgatóság és a Rádiós Segélyhívó és Infokommunikációs Országos Egyesület által működtetett szárazföldi viharjelző rendszer I. fokú viharjelzésénél a vízirendészet hajóin sárga zászlóval, a II. fokú viharjelzés idején piros zászlóval hívják fel a figyelmet a veszélyre.

Elsőfokú figyelmeztetés esetén a viharjelző percenként 45-öt villan. Ilyenkor úszni, illetve csónakkal és más vízi sporteszközzel a vízen tartózkodni csak a parttól számított 500 méteren belül szabad. Másodfokú figyelmeztetés esetén a viharjelző percenként 90-szer villan fel, ebben az időszakban tilos fürödni, nem szabad csónakkal és más vízi sporteszközzel közlekedni, a vitorlások kivételével.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Vége az influenzajárványnak, az RSV viszont még kitart

Vége az influenzajárványnak, az RSV viszont még kitart

Ezen a héten várhatóan a járványküszöb alá csökken az influenzaszerű megbetegedések száma – mondta az InfoRádióban a helyettes országos tisztifőorvos. Surján Orsolya a légúti figyelőszolgálat adatait elemezte az InfoRádióban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.10. csütörtök, 18:00
Nyeste Orsolya az Erste vezető elemzője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×