Infostart.hu
eur:
385.38
usd:
330.89
bux:
122311.2
2026. január 19. hétfő Márió, Sára

Ismét indul Veresegyház 49 éve hivatalban lévő polgármestere

Újraindul posztjáért a Pest megyei Veresegyház 1965 óta hivatalban lévő polgármestere az októberi önkormányzati választáson.

Pásztor Béla (független), az ország legrégebben hivatalban lévő, 76 éves polgármestere, aki 1989-ig tanácselnök volt, az MTI-nek elmondta: mivel egészséges, és az erőnléte is a régi, "a család nemtetszése ellenére is" vállalja az újbóli megméretést. Mint mindig, most is függetlenként - tette hozzá, megjegyezve: soha semmilyen pártnak nem volt tagja.

A veresegyházi képviselő-testületben heten a Szolgálattal Veresegyházért Egyesület jelöltjeként szereztek mandátumot, a Fidesz-KDNP egy egyéni, valamint két listás helyet tudhat magáénak, egy képviselő a Jobbik listájáról jutott be.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Újabb vámháború fenyeget - Hogy reagál erre a forint?

Újabb vámháború fenyeget - Hogy reagál erre a forint?

Gyengüléssel kezdett hétfő reggel a forint miután a hétvégén Grönland sorsa vámháborús fenyegetésbe torkollott az Egyesült Államok és Európa között. Komoly aggodalomra egyelőre nincs ok, változatlanul a 385-ös szintet kerülgeti a forint az euróval szemben. A nemzetközi színtéren a dollár gyengélkedése első ránézésre látványos, de ezzel csak az utóbbi napok erősödését korrigálja az amerikai deviza.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×