eur:
394.24
usd:
369.95
bux:
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar

Mesterházy: Úgy folynak át a hírek az ügyészségen, mint a szitán

Mesterházy Attila, az MSZP elnöke szerint hazugság a Magyar Nemzet értesülése, amely szerint ő és Gyurcsány Ferenc volt MSZP-pártelnök is tudott Simon Gábor százmillióiról. A baloldali kormányváltó szövetség miniszterelnök-jelöltje perrel fenyegette meg a napilapot. A Mesterházy Attilával készült teljes beszélgetést az InfoRádió este hat után kezdődő Aréna című műsorában hallgathatják meg.

"Ez hazugság, perelni is fogom a lapot" - kommentálta Mesterházy Attila a Magyar Nemzet értesülését, miszerint ő és Gyurcsány Ferenc is tudott a volt szocialista elnök-helyettes, Simon Gábor százmillióiról. "Amint megláttam reggel az újságot, már kiadtam a jogászoknak a feladatot, hogy nézzék meg: milyen módon lehet ezért a lapot perelni" - fűzte hozzá az MSZP elnöke.

Mesterházy Attila jelezte: számít arra, hogy a választási kampányban hátralévő három napban még előállnak különböző hírekkel, hiszen - miként fogalmazott - "a Magyar Nemzetnél ebben nagyon kreatívak". Az ügyészségen és a rendőrségen pedig "úgy futnak át az információk, mint a szitán".

"Érdekes módon minden más ügyben az ügyészségnek az a válasza, hogy a nyomozás érdekeire való tekintettel nem adnak ki információt, de ha bennünket bármilyen módon érintő ügyről van szó, mint a szitán folynak át a hírek. Egy ablaküvegen nem lehet ilyen jól átlátni, mint a rendőrségi és ügyészségi nyomozáson" - fogalmazott az MSZP elnöke.

"Ez azért szomorú, mert azt mutatja, hogy a rendőrség és az ügyészség is beállt ebbe a kampányba. Most már úgy tűnik, teljes mértékben kiszolgálják a hatalmat ezek az igazságszolgáltatáshoz tartozó szervek is" - fűzte hozzá.

"Kicsit eltávolodva az ügy lényegétől az is érdekes felvetés: hogy van az, hogy egy helyszínre nem a rendőrség ér oda először? Hogy a Magyar Nemzet előbb tudja, mint adott esetben a rendőrök, akik a helyszínre vonulnak?" - vetette fel a pártelnök.

Úgy vélte: "az nem normális egy országban, ha egy lap előbb tudja azt, hogy mit fog csinálni a nyomozó hatóság, mint a nyomozó hatóság maga".

"Mi lenne, ha egy fideszessel kapcsolatban rendelkeznek hasonló információval? Akkor lehet, hogy azt nem megírja a Magyar Nemzet, hanem szól a fideszesnek, hogy gyorsan szaladj el, mert jön a rendőrség?" - fűzte hozzá a pártelnök.

"Ezért mondom azt, hogy itt valami nagy baj van az igazságszolgáltatási működéssel. Ha ilyen szinten lehet kampányeszközökre használni egy ügyészséget, egy rendőrséget, akkor nem is tudom, hogyan lehet bízni abban, hogy bármi valós, ami adott esetben elhangzik" - jegyezte meg Mesterházy Attila.

A teljes beszélgetést este hat órától hallgathatják meg az InfoRádió Aréna című műsorában.

Hanganyag: Exterde Tibor

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

A magyarok főképpen a külföldön elérhető magasabb fizetés, az itthoni bizonytalanabb, kiszámíthatatlanabb jövő, valamint a "klíma" miatt vándorolnak ki valamelyik nyugat-európai országba – ez derült ki az Egyensúly Intézet felméréséből, amelyből javaslatcsomag is készült az intézet és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége összefogásából. Az InfoRádió Kozák Ákost és Gazsi Attilát kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő
Hat héten át zajlik a világ leghosszabb választása: most dőlhet el másfél milliárd ember jövője

Hat héten át zajlik a világ leghosszabb választása: most dőlhet el másfél milliárd ember jövője

Indiában pénteken kezdődött meg a világ legnagyobb általános választása, amelyen közel 1 milliárd választásra jogosult adhatja le a szavazatát. A rendkívüli méretek miatt ezt a szokásosnál sokkal hosszabb időkeretben bonyolítják le, összesen hat héten keresztül zajlik a voksolás, eredményekre csak júniusban lehet majd számítani. A döntés nem könnyű, ugyanis számos olyan tényező van, amely befolyásolhatja a választók döntését. Elemzésünkben összeszedjük, hogy mi motiválhatja most az indiai szavazókat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×