Infostart.hu
eur:
363.08
usd:
313.96
bux:
150464.01
2026. augusztus 14. péntek Marcell

Horváth Csaba: nem Gyurcsány kedvéért kezdjük el a tárgyalásokat

Nem Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció elnöke kedvéért kezdődnek újra a tárgyalások az ellenzéki pártokkal - mondta Horváth Csaba az MSZP alelnöke egy más témában tartott keddi budapesti sajtótájékoztatón.

A szocialista politikus arra a kérdésre, nem kínos-e a nekik, hogy az Együtt-PM-mel kötött, már lezárt megállapodást újranyitják, gyakorlatilag újraírják Gyurcsány Ferenc kedvéért, arról beszélt, nem az ő kedvéért kezdik el a tárgyalásokat, és a megállapodást nem is írják újra.

Arra hívta fel a figyelmet, hogy a "demokratikus oldal palettáján még több olyan szereplő is található, akik érdemi politikai hozadékkal rendelkezhetnek".

Jelezte, a tárgyalások megkezdésével ahhoz a korábbi álláspontjukhoz tértek vissza, amely szerint olyan szélesre szeretnék az együttműködést tárni, ami garantálja a tavaszi kormányváltást és a baloldali karakterű program megvalósulását.

Az MSZP alelnökének több, az ellenzéki szövetség jövőjét érintő kérdést tettek fel az újságírók, így például, hogy Gyurcsány Ferenc lehet-e közös miniszterelnök-jelölt, rajta lehet a közös listán, valamint azt, hogy a tárgyalássorozat érintheti-e az MSZP budapesti egyéni képviselőjelöltjeit, de Horváth Csaba egyikre sem válaszolt.

Azt mondta, hétfőn a delegáció széles körű felhatalmazást kapott arra, hogy érdemi tárgyalásokat folytasson a lehetséges szereplőkkel a szövetség építésére, kiszélesítésére, és ez a folyamat kedden meg is kezdődik. Hozzátette: bízik abban, hogy a következő napokban a végére is érnek.

Arról is beszélt, hogy az MSZP-t a tárgyalásokon a korábbi tárgyalóküldöttség, a kampánystáb tagjai képviselik, és a delegáció állandó tagja lesz Mesterházy Attila pártelnök.

Címlapról ajánljuk
Vitézy Dávid: itt a véghajrá az EU-pénzek ügyében, a projektek fele már teljesült
frissülő cikk

Vitézy Dávid: itt a véghajrá az EU-pénzek ügyében, a projektek fele már teljesült

Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter tartja a kormányzati tájékoztatót, mivel Magyar Péter miniszterelnök Pakson van. Mind a 124 mérföldkövet teljesíti Magyarország. Szélerőműves pályázat indul, kijelölték, hova lehet ilyeneket építeni.

„Isten kezében vagyunk” – magyar idegenvezető a horvátországi erdőtűz közvetlen közeléből

Az ország történetének legsúlyosabb erdőtüze pusztít Horvátországban. A térségből ezer helyi lakost és turistát menekítettek ki, köztük 58 magyart, 36 ember megsérült, heten életveszélyes állapotban vannak. 45 magyart egy sportcsarnokban helyeztek el. Drámai helyszíni beszámoló.
inforadio
ARÉNA
2026.08.14. péntek, 18:00
Major Róbert
rendőr ezredes, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem RTK Közbiztonsági Tanszékének vezetője
Egyetlen éjjel alatt darálták be az orosz flottát, kulcsfontosságú területen ajánlott tűzszünetet Ukrajna - Híreink az orosz-ukrán háborúból pénteken

Egyetlen éjjel alatt darálták be az orosz flottát, kulcsfontosságú területen ajánlott tűzszünetet Ukrajna - Híreink az orosz-ukrán háborúból pénteken

Nyilvánosságot látó felvételek alapján az ukrán fegyveres erők augusztus 12-13 között több orosz hadihajót - köztük a Fekete-tengeri Flotta jelenlegi zászlóshajóját - is megrongáltak Novorosszijszk kikötőjében. Mindeközben folytatódik a két harcoló fél között egymás gabonaszállítmányainak támadása, melyre Volodimir Zelenszkij ukrán elnök most tűzszünetet ajánlott. A fronton az orosz és az ukrán erők is területszerzésekről tesznek jelentéseket. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×