Az Országos Vízügyi Igazgatóság közlése szerint reggel 550-570 centiméterre emelkedhet a vízállás Nagybajcsnál, és a számítások szerint a Duna harmadfokú készültség felett tetőzhet, ezzel elérheti a 865 centimétert.
Budapestnél szerdára, csütörtökre várják a tetőzést, emiatt várhatóan le kell majd zárni az alsó rakpartokat. A Főpolgármesteri Hivatal utasítására a Fővárosi Csatornázási Művek megkezdte az árvízi védekezést a Duna fővárosi szakaszán. Több csatornazsilipet és egy árvízi kaput már lezártak, megakadályozva ezzel, hogy a csatornákon keresztül öntsön el a víz egyes területeket.
Az operatív védelmi tervnek megfelelően, először a szennyvízátemelő telepeket állítják át árvízi üzemmódba, ezt követően pedig, a föld alatt, a csatornarendszerben kezdi meg a védekezést a Fővárosi Csatornázási Művek.
A Duna németországi szakaszán tovább folyatódott a vízállás emelkedése és az ausztriai részen is intenzív az áradás. A rendkívül esős időjárás még napokig eltarthat.








