Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László

Fegyelmi vizsgálat 22 tanár ellen Esztergomban

Az esztergomi Szent István Gimnázium tantestületének 22 tagja ellen kezdeményez fegyelmi vizsgálatot a város képviselő-testülete. Az éjszakai közgyűlési döntést ismertetve Takács István sajtófelelős elmondta: az eljárásban a gimnáziumban a tanév végén történt diáksztrájkok, tanári függelemsértések és egy diák iskolán kívüli öngyilkosságának hátterét szeretnék tisztázni.

Az esztergomi Szent István Gimnáziumban a tanév végén a diákok órák helyett többször tiltakozó gyűlést szerveztek, mivel az önkormányzat öt évre kinevezte a korábban egy évre megbízott igazgatót, akinek a pályázatát a tanárok, az alkalmazottak, az iskolaszék, a szülők és a diákönkormányzat is elutasította. Az egyik 16 éves tanuló - miután az osztályteremben felgyújtott egy újságpapírt, amiért a tanárok felelősségre vonták, és beküldték az igazgatóhoz - a közeli síneken érkező mozdony elé feküdt.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×