Infostart.hu
eur:
375.11
usd:
319.91
bux:
132888.2
2026. április 12. vasárnap Gyula

A Csányi Alapítvány várja a tehetséges gyermekek jelentkezését

Megkezdődött a Csányi Alapítvány idei utolsó nyári tábora Sárospatakon, ahol a hátrányos helyzetű gyermekeknek biztosítják az angol nyelv oktatását. Az alapítvány szakmai vezetője elmondta: jövőre is lesz nyári tábor, addig is várják a támogatásra vagy speciális képzésre szoruló hátrányos helyzetű, szegény sorból érkező, de rendkívül tehetséges 10 év körüli gyermekek jelentkezését.

Augusztus 19-éig tart a Csányi Alapítvány idei utolsó, nyolcadik nyári tábora, amelyet hátrányos helyzetű, 7. és 8. osztályos gyermekeknek hirdetett meg - mondta az InfoRádióban az alapítvány szakmai vezetője.

A speciális, angol nyelvtudást fejlesztő tábor résztvevőinek nyelvtanulását év közben is támogatja a szervezet, a Sárospatakon eltöltött tíz nap célja a már meglévő ismeretek elmélyítése - közölte Fuszek Csilla.

Az alapítvány tíz éves korukban karolja fel a hozzá forduló hátrányos helyzetű gyermekeket, akiket a munkaerőpiacra történő biztonságos beilleszkedésig támogat, azaz a fiatalok még a főiskolai vagy egyetemi tanulmányaik során is számíthatnak a segítségre.

A szervezet a tehetséges gyermekeket karolja fel, akiket a Debreceni Egyetem pszichológusai segítségével választanak ki.

Hanganyag: Gál Ildikó

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
87 százalékos feldolgozottságnál kétharmados többségen áll a Tisza Párt

87 százalékos feldolgozottságnál kétharmados többségen áll a Tisza Párt

Rohamléptekben halad a szavazatok feldolgozottsága, és jelen állás szerint alkotmányozó többségbe kerülhet a Tisza Párt. A kétharmadhoz a 199-ből 133 képviselő kell, és jelen állás szerint 138 lehet a Tiszának. Listán 53,6:37,8 az arány a Tisza javára, és a parlamentbe juthat a Mi Hazánk is, amely jelenleg 5,95 százalékon áll.
inforadio
ARÉNA
2026.04.13. hétfő, 18:00
Virág Andea a Republikon Intézet stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
Elsöprő Tisza-győzelemre erősödik a forint

Elsöprő Tisza-győzelemre erősödik a forint

Rekord magas részvételt hozott a vasárnapi országgyűlési választás, a legfrissebb adatok alapján pedig úgy tűnik, hogy meglesz a kétharmad a Tisza pártnak. Erre a hírre nagy erősödésbe kapcsolt a forint. Ugyan a befektetők már előzetesen is a Tisza győzelmét árazták, de a mostani forinterősödés különösen látványosnak mondható annak fényében, hogy a hétvégén gyakorlatilag összeomlottak az iráni béketárgyalások, melynek hatására ismét látványosan erősödni kezdett a dollár és kilőtt az olajár is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×