Infostart.hu
eur:
382.32
usd:
325.72
bux:
124539.44
2026. január 23. péntek Rajmund, Zelma

Szabadlábon a terézvárosi vagyonkezelő vezérigazgatója

Szabadlábon védekezhet a terézvárosi vagyonkezelő vesztegetéssel gyanúsított vezetője és az ügy egy másik érintettje.

A Pesti Központi Kerületi Bíróság nem tartotta megalapozottnak az ügyészség álláspontját, amely szerint a gyanúsítottak megszökhetnek, illetve meghiúsíthatják az eljárást. Az ügyészség fellebbezett, így a Fővárosi Bíróság dönt majd jogerősen az előzetes letartóztatás ügyében.

A terézvárosi önkormányzat tulajdonában lévő vagyonkezelő cég vezérigazgatóját szerdán rendőrök vitték el az igazgatótanácsi ülésről.

A Nemzeti Nyomozó Iroda nem közölt részleteket az ügyről; a hvg.hu internetes portál úgy tudja: a férfit egy nagy értékű ingatlan eladásával kapcsolatos vesztegetési ügyben hallgatták ki gyanúsítottként.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: a Béketanács a viták globális rendezési fórumává válhat

Szakértő: a Béketanács a viták globális rendezési fórumává válhat

A davosi Világgazdasági Fórumon hivatalosan is megalakult a Donald Trump amerikai elnök kezdeményezésére létrehozott Béketanács. A szervezet hatásköre messze túlmutathat a gázai háború utáni rendezésen, és a jövőben a globális konfliktusok kezelésének új nemzetközi fórumává válhat – mondta Nagy Dávid, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány biztonságpolitikai szakértője az InfoRádióban.

Volodimir Zelenszkij: a területi kérdéseket is megvitatjuk

Az ukrajnai háború lezárásával kapcsolatos területi kérdéseket is meg fogják vitatni az Abu-Dzabiban pénteken és szombaton tartandó háromoldalú, orosz-ukrán-amerikai tárgyalásokon - közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök.
inforadio
ARÉNA
2026.01.23. péntek, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
Mekkora hitelt tud felvenni egy átlagos magyar állampolgár? – Kiszámoltunk, és van két jó hírünk

Mekkora hitelt tud felvenni egy átlagos magyar állampolgár? – Kiszámoltunk, és van két jó hírünk

Mekkora összegű lakáshitelt tudok felvenni, ha átlagkeresettel rendelkezem? És mekkorát, ha pont középen állok, vagyis medián keresetem van? Alábbi számításunkban erre a két kérdésre adunk választ, de két jó hírt már most megoszthatunk: három év alatt 70-75%-kal nőtt az „átlagember” által maximálisan felvehető piaci kamatozású hitelek maximális összege Magyarországon, és ez szerencsére meghaladja a lakásárak azóta bekövetkezett mintegy 40%-os emelkedését is. A másik jó hír pedig az, hogy ha valaki jogosult az Otthon Startra, akkor mintegy 10 millió forinttal nagyobb hitelösszeget tud felvenni, mintha csak piaci kamatozású hitelre hagyatkozhatna. Mutatjuk a pontos számokat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×