Infostart.hu
eur:
362.22
usd:
310.57
bux:
151289.58
2026. augusztus 25. kedd Lajos, Patrícia

Keddtől sztrájkolnak a postások

Részleges sztrájkot hirdetett keddtől határozatlan időre a Magyar Postánál a Kézbesítők Szakszervezete, miután nem vezettek eredményre a bértárgyalások.

Horváth György, a sztrájkbizottság elnöke közölte: a munkabeszüntetésben résztvevők nem kézbesítik és nem dolgozzák fel a levélpostai küldeményeket; ezalól csak az életvédelmi, egészségügyi szempontból fontos csomagok, illetve a vakok írását tartalmazó levelek lesznek kivételek.

Hozzátette: ha a munkáltató hétfőn délig újabb, elfogadható bérfejlesztési javaslatot tesz, akkor nem tartják meg a sztrájkot.

Címlapról ajánljuk
Csiki Varga Tamás a Gripen-balesetről: az egyik kulcstényező az volt, hogy fel volt fegyverezve a repülőgép

Csiki Varga Tamás a Gripen-balesetről: az egyik kulcstényező az volt, hogy fel volt fegyverezve a repülőgép

A Magyar Honvédség által használt Gripen harci repülők megbízhatónak számítanak Csiki Varga Tamás szerint. A Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport elemzője beszélt arról is az InfoRádióban, hogy mikor derülhet ki, milyen meghibásodás történt a géppel.

Havasi Bertalan: a Fidesznek ehhez semmi köze

A Fidesznek semmi köze a Navracsics Tibor és Ferencz Orsolya által indított, Polgári Demokraták nevű kezdeményezéshez – mondta az InfoRádióban az ellenzéki párt kommunikációs igazgatója. Havasi Bertalan szerint egyébként nincs is túl nagy igény arra a párbeszédre, amit az ötletgazdák szorgalmaznak. Válaszolt arra a kérdésre is, hogy van-e esély a Fideszben pártszakadásra.
inforadio
ARÉNA
2026.08.25. kedd, 18:00
Totyik Tamás
a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×