Infostart.hu
eur:
362.51
usd:
310.46
bux:
0
2026. augusztus 22. szombat Menyhért, Mirjam

Most az idegenvezetőket ellenőrzik

A jogosulatlan idegenvezetéseket is vizsgálják abban a közterületi ellenőrzési akcióban, amely hétfőn indult a fővárosban.

Az idegenvezetők szövetségének elnöke elmondta: az ellenőrzésekben részt vesz a Budapesti Rendőr-főkapitányság, a Fővárosi Közterület-felügyelet, a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség, a Budapesti Polgárőr Szervezetek Szövetsége, valamint a Magyarországi Idegenvezetők Szövetsége.

Bálint Zoltán hozzátette: a legfrissebb felmérés szerint Budapesten a belföldi és külföldi csoportoknak tartott idegenvezetések 80 százalékát engedély nélkül, kitűző nélkül végzik.

Miklós István, kerületi igazgató-helyettese hangsúlyozta: az akció célja a többi között a falfirkák, a közterületi szemetelés csökkentése, a közúti közlekedési szabálysértések számának mérséklése, és az engedély nélküli árusítások visszaszorítása.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Letarolta a Dunántúlt az éjjeli vihar, itt van három videó

Letarolta a Dunántúlt az éjjeli vihar, itt van három videó

A péntek esti zivatarok a Dunántúl több pontján is komoly károkat okoztak: fákat döntött ki és ágakat szakított le a viharos szél, megrongálódott épületekhez is riasztották a tűzoltókat. A zivatarok a Balatont és a Velencei-tavat is elérték, majd késő este az ország középső és északi része felé vonultak tovább.

Pénz érkezik hamarosan sok családhoz

Augusztus 24-én érkezik az iskolakezdési támogatás első – 50 ezer forintos – részlete, továbbá a szeptemberi családi pótlékot is ezen a napon fizetik ki – közölte a szociális és családügyi miniszter a Facebook-oldalán.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×