Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László

Vége az aratásnak, nem lett meg a 4 millió tonna

A tervezettnél kevesebb, mindössze 3,7 millió tonna termést sikerült idén betakarítani a kalászos gabonafélékből - mondta a Gabonatermesztők Országos Szövetségének elnöke. Vancsura József hozzátette: a hosszantartó aszály miatt felére csökken a kukorica és a napraforgó várható terméshozama is.

Kevesebb kalászos gabonaféle, körülbelül 3,7 millió tonnányi termett az aszály miatt, a napraforgó- és a kukoricatermés a hőség és a szárazság miatt azonban "életveszélyben van", ha nem esik az eső, egyes területeken egyáltalán nem lesz mit betakarítani - mondta az InfoRádiónak a Gabonatermesztők Országos Szövetségének elnöke.

Vancsura József hozzátette: Magyarországon alig van olyan kukoricatermő terület, ahol megoldható az öntözés, ahol lehet locsolni, ott általában csemegekukoricát termesztenek.

A gabonatermesztők szövetségének vezetője szerint nem valószínű, hogy az ország napraforgó- vagy kukoricaimportra szorul, de csak a következő hetekben derül ki, hogy mennyit lehet betakarítani ezekből a terményekből.

Nagy a gabonatermelők terméskiesése, a jelenlegi árak pedig nem tudják ezt kompenzálni, ezért a gazdák - ha a helyzet nem változik - veszteséges évet zárnak majd - mondta Vancsura József.

Hanganyag: Koncz Anita

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Budakalász 40 fok felett, Budapesten is megdőlt a rekord

32 éve Örkényben mérték az eddigi csúcsot, de ez most simán megdőlt, ahogy vasárnap, hétfőn és kedden is nagy valószínűséggel meg fog.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
Tisza-kormány: zajlik a kormányülés, több kormánytag is megszólalt a hőség miatt

Tisza-kormány: zajlik a kormányülés, több kormánytag is megszólalt a hőség miatt

Újabb szakaszába lépett a Tisza-kormány államigazgatási átalakítása: a Magyar Közlönyben egyszerre 83 személyi változást hirdettek ki a minisztériumok helyettes államtitkári szintjén, miközben hét új főispán is kinevezést kapott, és nagyköveti, valamint közmédiai vezetői cserék is körvonalazódtak. A pénteki napot emellett az uniós források felszabadítását célzó törvény aláírása, gazdasági bejelentések, költségvetési tervek és több jelentős politikai döntés is meghatározta. Háromnapos, informális kihelyezett kormányülést tart a Tisza-kormány Pilisszentkereszten, az eseményről érkező hírekről folyamatosan beszámolunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×