Infostart.hu
eur:
382.53
usd:
329.26
bux:
124049
2026. április 1. szerda Hugó

Régi elvtárs profitálhat a magyar-ukrán gázüzletből

Kapolyi László szocialista képviselő, egykori ipari miniszter tervezett vásárosnaményi erőművét közvetlen vezeték köti majd össze a leendő ukrajnai gáztározóval - írja a Népszabadság. Lapszemle.

A Népszabadság azt írja, hogy egy magyar határ menti, egymilliárd köbméteres gáztározó megépítését helyezte kilátásba a hét elején Magyarországon tett látogatásán Viktor Juscsenko ukrán elnök. Ezenkívül a tározóból Magyarországra irányuló, "egy magyarországi gázerőmű" ellátásához szükséges vezeték építéséről is egyeztettek.

A lap értesülése szerint a politikusok virágnyelven Kapolyi László Vásárosnaményben tervezett erőművét írták körül.

A 75 éves vállalkozó-politikus (a nyolcvanas években ipari miniszter, jelenleg vállalkozó, a Magyarországi Szociáldemokrata Párt elnöke, az MSZP-frakció tagja, a leggazdagabb országgyűlési képviselő) a Népszabadságnak megerősítette: a 2009-ben induló, 234 megawattos erőmű ellátása érdekében a magyar határ menti Bogorodcsány térségében egymilliárd köbméteres tározót alakítanak ki. Ezt az erőművel közvetlen gázvezeték köti majd össze.

A Magyar Nemzetben olvasható, hogy soha nem látott mértékben olvadnak össze világszerte a globális vállalatbirodalmak, mamutcégek. A bizonytalan pénzalapokból finanszírozott fúziók értéke már az év első felében rekordot döntött, meghaladta a két és fél trillió dollárt. Az óriásfelvásárlások mára elérték Magyarországot is.

Elemzők szerint a cégfelvásárlási láz motorja a globális pénzbőség. A vállalategyesülések jó részének költségeit 70-90 százalékban meghitelezik a bizonytalan tulajdonosú, zártkörű magán-tőketársaságok és spekulatív alapok.

A hitelek kiugróan magas aránya a fúzióknál jelentős kockázatot jelent, hiszen kevés a valódi tőke a terjeszkedések mögött, és a folyamat olyan luftballonná válhat, ami bármikor kipukkadhat.

Hanganyag: Rezsek Gyõzõ

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Teljesen új modellt alkalmazhat Németország a szír menekültekkel

Teljesen új modellt alkalmazhat Németország a szír menekültekkel

Nem csak a koalíciós partner szociáldemokraták és az ellenzéki Zöldek Pártja, de a kórházi szövetség és migrációkutatók is kemény bírálatokkal illeték a konzervatív kancellárt a Németországban tartózkodó szíriai menekültek „bőkezű” hazaküldésének terve miatt. Merz később sajátos módját választotta a visszakozásnak. Az ideiglenes szíriai elnök Berlinben elmondta, milyen megoldáson dolgoznak a menekültek számára.

Bejelentették: teljesen elesett a luhanszki régió

A „Luhanszki Népköztársaság” az első a 2022 szeptemberében elcsatolt négy ukrajnai régió közül, amelyet Oroszország hivatalosan katonailag is maradéktalanul az ellenőrzése alá vont.
inforadio
ARÉNA
2026.04.01. szerda, 18:00
Toroczkai László
a Mi Hazánk elnöke, a párt választási listavezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×