Infostart.hu
eur:
382.28
usd:
323.39
bux:
125061.81
2026. január 24. szombat Timót

Újabb vizsgálat a Széna téri túszejtés ügyében

Újra vizsgálatot indított az országos rendőrfőkapitány annak kiderítésére, hogy a szabályoknak megfelelően fegyverezték-e le a rendőrök azt a rablót, aki a Széni téri bankfiókban túszokat ejtett még május elején - mondta Magyar György ügyvéd. A túszejtőt a rendőrök lelőtték, de közben két ügyfél is megsérült. Ha kiderül, hogy hibáztak a rendrök akkor a sérülteknek kártérítést kell fizetni.

A hivatalos vizsgálat jogszerűnek tartotta, ahogy a rendőrök lefegyverezték a Széna téri túszejtőt, ám ez ellen fellebbezett a lövöldözésben megsérült két ügyfél jogi képviselője - mondta Magyar György. Az ügyvéd kiemelte: az országos rendőrfőkapitány helyt adott a fellebbezésnek, és elrendelte a történtek újra kivizsgálását.

Azt feltételezik, hogy a rendőrök nem a szabályoknak megfelelően fegyverezték le a túszejtőt a bankfiókban, és ennek szakértői alapon történő kivizsgálását tartanák szükségesnek - hangsúlyozta. Magyar György közölte: azt kifogásolták, hogy a bizonyítékok nem lettek körültekintően kivizsgálva.

Az országos rendőrfőkapitány elrendelte, hogy meg kell állapítani az előzetes intézkedések, törvényességét és indokoltságát, valamint meg kell vizsgálni, hogy a túszok testi épségét hogyan lehetett volna megmenteni - mondta el az ügyvéd. Hozzátette: az első fokon eljáró hatóságnak azt is meg kell vizsgálnia, hogy mi tette indokolttá a lőfegyver használatát a túszejtő lefegyverzésekor.

Magyar György kifejtette: a szakértői vélemények és az új határozat alapján döntenek arról, hogy nyújtanak-e be kártérítést.

Hanganyag: Kálló Izabella

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kiderült, segít-e a nagy havazás a Balaton és a Velencei-tó vízszintjén

Kiderült, segít-e a nagy havazás a Balaton és a Velencei-tó vízszintjén

Az elmúlt hetek havazása nem segít számottevően a Balaton és Velencei-tó vízszintjének emelkedésében – mondta a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Környezeti Fenntarthatósági Intézetének vezetője. Bíró Tibor szerint az alacsony vízszint miatt a Balaton ökológiájának felborulására lehet számítani.
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×