Infostart.hu
eur:
387.7
usd:
334.36
bux:
122620.41
2026. március 11. szerda Szilárd

A rendőrök szerint politikai okok vezettek vezetőik leváltásához

A rendőrök egyharmada szerint politikai okok vezettek vezetőik közelmúltbeli leváltásához - derül ki abból a belső, rendőrségi közvélemény-kutatásból, amelynek eredményét csütörtökön ismertették Budapesten.

A közvélemény-kutatás 515 rendőr telefonos megkérdezésével zajlott, a rendőrségi jogsértések nyilvánosságra kerülése után, május 23-25. között és május 29-én. A reprezentatív felmérés eredményét Fischer György, a MASMI Hungary Piackutató Intézet igazgatója ismertette.

A rendőrök többsége szerint vezetőik leváltása rontott a testület helyzetén, a belső morálon, a munka hatékonyságán és a rendőri munka megítélésén.

A válaszokból kiderül: leginkább a közterületi járőrök és a közlekedésiek számoltak be arról, hogy a rendőri visszaélésekről szóló hírek megnehezítették munkájukat; több mint 40 százalékuk nyilatkozott úgy, hogy romlott az állampolgárok együttműködési készsége.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyarics Tamás szerint két dologban bízhatnak most az irániak

Magyarics Tamás szerint két dologban bízhatnak most az irániak

Az Egyesült Államok nem szánja rá magát szárazföldi háborúra Iránban, legfeljebb célzott, kommandós akciókra lehet számítani, főleg az iráni nukleáris képesség csökkentése céljából – mondta az InfoRádióban a külpolitikai szakértő. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora szerint az új iráni legfelsőbb vezetőtől, Modzstaba Hameneitől erős Amerika- és Izrael-ellenes politika várható, továbbá az lehet a fő célja, hogy Irán elérje a középhatalmi státuszt.
inforadio
ARÉNA
2026.03.11. szerda, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×