Infostart.hu
eur:
357.97
usd:
305.71
bux:
131502.91
2026. május 14. csütörtök Bonifác

Gál J. Zoltán cáfol számla-ügyben

Kóka János nevében Gál J. Zoltán, a kancellária államtitkára szerdán a kormányszóvivői tájékoztatón visszautasította az állítást, hogy a gazdasági miniszter a Kosztolányi téri Tranzit Art Caféban február 5-én tartott liberális értelmiségi találkozó után számla nélkül fizetett.

Veres János pénzügyminiszter újságírói kérdésre válaszolva a téma kapcsán elmondta: ha bárki tud szabálytalan számla- vagy nyugtaadásról, tegyen bejelentést, és az adóhatóság majd kivizsgálja az esetet. Hangsúlyozta: soha nem rendelt el ilyen típusú ellenőrzést, hiszen erre nincs is jogköre.

Kóka János gazdasági és közlekedési miniszter az áfacsalás vádjára korábban úgy reagált, hogy bemutatta a Columbus hajón tartott liberális rendezvény számláját.

Címlapról ajánljuk
Az elemző már sejti, meddig ad esélyt a piac az új kormánynak

Az elemző már sejti, meddig ad esélyt a piac az új kormánynak

Trippon Mariann, a CIB Bank InfoRádiónak nyilatkozó vezető elemzője szerint szükség van egy, a piacok és a nemzetközi hitelminősítők számára is hiteles és reális makrogazdasági adatokon alapuló, középtávú költségvetési konszolidációs pálya felvázolására. Szerinte erősödő bizalom és mérsékelt növekedés felé tart a magyar gazdaság. Erre az évre 1,8 százalékos GDP-bővülést vár, az év második felében ugyanakkor gyorsulhat az infláció.

Republikon: több oka is van, hogy Budapest most egy ideig tiszás lesz

A fővárosban egy gyorsan változó politikai tér rajzolódik ki, ahol a pártpreferenciákat egyre inkább a rövid távú politikai kínálat, a vezetői hitelesség és az aktuális társadalmi kérdések alakítják. A Republikon elemzője, Fűzfa Csaba beszélt a részletekről az InfoRádióban.
inforadio
ARÉNA
2026.05.14. csütörtök, 18:00
Kuzmányi István
diakónus, a Magyar Kurír és az Új Ember főszerkesztője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×