Infostart.hu
eur:
358.39
usd:
306.06
bux:
131071.24
2026. május 14. csütörtök Bonifác

Amikor még a szocialista szavazók is a Fideszt támogatnák

Érvényes és eredményes lenne a Fidesz által kezdeményezett népszavazás, ha most hétvégén tartanák - ismertette a Szonda-Ipsos és Az Este közös felmérését a Magyar Nemzet.

A kutatási adatok szerint a szavazáson ugyan csak a választópolgárok 48 százaléka venne részt biztosan, de most mind a hat kérdés megkapná a szükséges támogatást.

A felmérés szerint a kórházi napidíjat a válaszadók 83 százaléka utasítja el, a kórházak privatizációját a szavazók 81 százaléka, a vizitdíjat pedig 77 százaléka.

A válaszadók 77 százaléka biztosítana elővásárlási jogot a földtulajdonosoknak a földterületekre.

A tandíj bevezetését a megkérdezettek 69 százaléka, a gyógyszerek patikán kívüli árusítását a szavazók 65 százaléka ellenzi.

A felmérésből kiderült, hogy a kórházak privatizációjának kérdésében a szocialista szavazók többsége is a Fidesz véleményét osztja.

Címlapról ajánljuk
Elemzők: meg tud-e újulni Orbán Viktor és a Fidesz, és meg tudja-e érteni a fiatalokat?

Elemzők: meg tud-e újulni Orbán Viktor és a Fidesz, és meg tudja-e érteni a fiatalokat?

Orbán Viktor utolsó kormányfői interjúját Dopemannek adta. Arról, hogy itt megtörtént-e a szembenézés a vereség okaival, illetve képes-e a pártelnök a megújulásra és saját politikai közösségének megújítására, az InfoRádió Aréna című műsorában beszélgetett Lakatos Júlia, a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója és Kiszelly Zoltán, a Századvég politikai elemzési igazgatója.

Az alkotmányozástól a kormányrendeletekig – itt vannak az első kormányszóvivői tájékoztató bejelentései

Magyar Péter tett bejelentéseket és válaszolt újságírók kérdéseire a Tisza-kormány első ülésének szünetében tartott sajtótájékoztatón Ópusztaszeren.
inforadio
ARÉNA
2026.05.14. csütörtök, 18:00
Kuzmányi István
diakónus, a Magyar Kurír és az Új Ember főszerkesztője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×