Infostart.hu
eur:
357.28
usd:
304.36
bux:
133453.63
2026. május 12. kedd Pongrác

Bíróság előtt a rendőrök Borsodban

Előzetes letartóztatását kezdeményezi az ügyészség annak a 16 embernek, többségében autópálya-rendőr akiket csütörtökön vettek őrizetbe vesztegetés megalapozott gyanúja miatt - közölte a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Főügyészség szóvivője.

Az ügyészség tizenhárom autópálya-rendőr és két vállalkozó előzetes letartóztatását indítványozza. Egy vállalkozó esetében az egészségi állapota miatt a házi őrizetbe vételét indítványozzák - mondta Martossy György.

A rendőröket és a vállalkozókat folytatólagosan elkövetett vesztegetés bűntettével vádolják. A gyanúsítottak a budapesti székhelyű Autópálya-rendőrség emődi és káli alosztályainál teljesítettek szolgálatot.

A rendőrök a gyanú szerint anyagi ellenszolgáltatásért, autómentéssel foglalkozó vállalkozókat juttattak jogtalan anyagi előnyhöz az M3-as autópályán történt balesetek mentésekor.

Címlapról ajánljuk
Megalakult a Tisza-kormány: Sulyok Tamás átadta a miniszterek kinevezését

Megalakult a Tisza-kormány: Sulyok Tamás átadta a miniszterek kinevezését

A Sándor-palota Tükörterméből a Parlamentbe mennek át a kormánytagok letenni a hivatali esküt. Az Országgyűlés 16 órakor kezdődő ülésén beszédet mond majd Magyar Péter miniszterelnök is.
inforadio
ARÉNA
2026.05.12. kedd, 18:00
Unoka Zsolt
pszichiáter, pszichoterapeuta, a Semmelweis Egyetem docense
Nagy bejelentéseket tett Kármán András - Mutatjuk, hogy reagált a forint

Nagy bejelentéseket tett Kármán András - Mutatjuk, hogy reagált a forint

A közel-keleti béketárgyalások megakadása miatt ismét emelkednek az olajárak, és erősödnek az inflációs félelmek a globális piacokon. A bizonytalanság a dollár erősödését és a kötvénypiacok hozamemelkedését hozta magával. A befektetői hangulat romlása a forint árfolyamának alakulásában is látszik, a magyar deviza ugyanis a múlt hét közepe óta nem látott szintre gyengült az euróval és a dollárral szemben is. Délelőtt a magyar deviza árfolyama érezhetően erősödött, amiben vélhetően Kármán András pénzügyminiszter-jelölt parlamenti meghallgatáson elmondott üzenetei is szerepet játszhattak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×