Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László

Bekamerázza a metrót a BKV

Még az idén kamerákkal szerelné föl a BKV a metróállomások bejáratát és a jegypénztárakat - tudta meg az InfoRádió. A társaság szóvivője elmondta: jelenleg a rendszer tervezése folyik. Néhány buszjáraton is vannak kamerák, ám azok nem rögzítenek képet, mindössze a sofőrt segítik abban, hogy megmutatják, mikor zárhatják be a járművek ajtaját.

A 2005-ben Magyarországra érkezett Volvo buszokba a BKV kérésére építették be a kamerákat, amelyek elsősorban a lépcsőket figyelik. Ezek megkönnyítik a buszsofőrök dolgát, akik így jobban láthatják, hogyan halad a fel- és leszállás - mondta az InfoRádiónak a BKV Zrt. szóvivője.

Kiricsi Karola hozzátette: a kamerák nem rögzítik a képeket.

Azt még adatvédelmi szempontból meg kell vizsgálni, hogy a kamerák biztonsági okokból rögzíthessék is a felvételeket - jelentette ki a szóvivő.

A metró területén a BKV még az idén olyan kamerákat telepít a mozgólépcsők és a jegypénztárak környékre, amelyek rögzítik is a képeket, a felszínen közlekedő járműveken azonban nem terveznek ilyesmit - fűzte hozzá Kiricsi Karola.

Az adatvédelmi biztost még nem kereste meg az ügyben a közlekedési vállalat. Péterfalvi Attila adásunknak azt mondta: a szükségesség és arányosság elvét kell szem előtt tartani.

Az ombudsman hozzá tette: pontosan kellene ismernie a vállalat indokait, hogy az ügyről véleményt alkothasson. A taxikba szerelhető készülékekkel kapcsolatban azt mondta: a rögzítés csak az utazás befejezéséig tarthat, ahogy az utas kiegyenlítette a számlát és kiszállt, nem szabad tovább tárolni a fölvételeket.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Lefelé húzza a világot a geopolitikai bizonytalanság – de mi a helyzet Magyarországgal?

Lefelé húzza a világot a geopolitikai bizonytalanság – de mi a helyzet Magyarországgal?

2026-ban csökkenő, 2027-ben stagnáló globális növekedés várható a világgazdaságban az OECD előrejelezése szerint A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet friss prognózisáról Szigethy-Ambrus Nikolettát, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzőjét kérdezte az InfoRádió.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×