Infostart.hu
eur:
355.95
usd:
311.33
bux:
142534.59
2026. július 10. péntek Amália

Ilyen nincs és mégis van: újabb Combino robbant le!

Ismét leállt egy új Combino-villamos a Nagykörúton, útban az Oktogontól a Moszkva térre. Mezei László, a BKV fődiszpécsere az InfoRádióban elmondta, hogy még nem tudják, mi okozta a meghibásodást. A járművet kocsiszínbe vitték, hogy átvizsgálják.

Hozzátette: így a forgalomba állított hat új szerelvénybol már kettőt vizsgálnak a szakemberek.

A másik Combino szombaton délután állt le a Széna téren, és többszöri újraindítás után is csak egy megállót tudott haladni a Mechwart ligetig. Onnan elvontatták.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Elhárult a jogi akadály az uniós milliárdok folyósítása elől
„3 hónap kőkemény munka”

Elhárult a jogi akadály az uniós milliárdok folyósítása elől

Az Európai Unió Gazdasági és Pénzügyi Tanácsa (Ecofin) pénteki ülésén elfogadta Magyarország módosított Helyreállítási és Ellenállóképességi Tervét (RRF), ami mintegy 10 milliárd euró kifizetését teszi lehetővé Magyarország számára, amely körülbelül 6,5 milliárd euró vissza nem térítendő támogatásból és körülbelül 3,5 milliárd euró hitelből áll.

Csiki Varga Tamás: tovább fog csökkenni az amerikai katonai jelenlét Európában

Az Amerikai Egyesült Államok tovább csökkentheti európai jelenlétét, ezért a NATO-tagállamoktól is nagyobb védelmi szerepvállalást vár – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport elemzője. Csiki Varga Tamás szerint ugyanakkor Washington továbbra is fenntartja stratégiai elrettentő képességeit Európában.
inforadio
ARÉNA
2026.07.10. péntek, 18:00
Vinkó József
a Magyar Konyha főszerkesztője
Benyújtotta a kormány az Nemzeti Vagyonvisszaerzési Hivatalról szóló törvénytervezetet a Parlamentnek

Benyújtotta a kormány az Nemzeti Vagyonvisszaerzési Hivatalról szóló törvénytervezetet a Parlamentnek

Benyújtotta a kormány a Parlamentnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatalról (NVVH) szóló törvényjavaslatot. A Kormány.hu-n közzétett közlemény szerint, a szervezet feladata az elmúlt években az állami vagyonból kikerült több ezer milliárd forintnyi közpénz felderítése és visszaszerzése lesz. A parlament elé terjesztett törvényjavaslat alapján felálló NVVH a kormánytól függetlenül, kiterjedt nyomozati és ellenőrzési jogkörökkel működne a közvagyon védelmében.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×