Infostart.hu
eur:
390.1
usd:
340.01
bux:
122339.15
2026. március 13. péntek Ajtony, Krisztián

Medgyessynek 14 milliót hoz évente a MOL barátsága

Évente 50 ezer eurót, mintegy 14 millió forintot kap a TVK Rt. igazgatósági tagjaként Medgyessy Péter volt kormányfő, utazó nagykövet és Gansperger Gyula, a Wallis Rt. vezérigazgatója, aki az Orbán-kormány idején az ÁPV Rt. élén állt. Erről a Manager Magazin ír nemsokára megjelenő számában.

Medgyessy Pétert és Gansperger Gyulát a fő tulajdonos MOL Rt. javaslatára választotta igazgatósági taggá a TVK közgyűlése április 20-án.

A két érintett a Manager Magazin megkeresésére nem kívánt nyilatkozni arról, hogy mi a szerepük a vegyipari cégnél.

A magazin által megkérdezett szakértők szerint a MOL Rt. gesztusa a nagypolitika felé megszokott a világban.

A lap szerint az ilyen gesztusok a kölcsönösségen alapulnak. Az állam például a bányajáradék 12 százalékban történő megállapításával nem sarcolta meg a MOL Rt. belföldi kitermelésből keletkező hatalmas profitját, míg az olajipari cég gyorssegélyben részesítette a kormányt, amikor 60 milliárd forintért megvette a párnagázt.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Szakértő: a háború leállása Iránban nem elég, nagyon lassú rendszerváltás jöhet

Szakértő: a háború leállása Iránban nem elég, nagyon lassú rendszerváltás jöhet

Az iráni televízió közreadta az új legfelső vezető, Modzstaba Hamenei, a két hete meggyilkolt Ali Hamenei fiának üzenetét, aki azonban személyesen nem jelent meg a képernyőn. Ennek lehetséges okairól is beszélt az InfoRádióban N. Rózsa Erzsébet Közel-Kelet-szakértő. Az olajbiztosítási árak az egekben, de van egy iszonyatos forgatókönyv, amire a biztosítótársaságok sem készültek még fel.
inforadio
ARÉNA
2026.03.13. péntek, 18:00
Pásztor Szabolcs
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány kutatási igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. március 13. 15:16
×
×